käed

Mai lõpus toimus Superministeeriumis üritus „Lüngad Eesti sotsiaalses kodakondsuses: vaesusriskiga toimetulek, agentsus ja säilenõtkus kolme põlvkonna kogemustes“, kus tutvustati Horisont 2020 projekti EUROSHIP tulemusi. 
Sündmusel kõnelesid Marge Unt ja Mariann Märtsin, kes käsitlesid oma ettekannetes vaesusriskis elavate Eesti inimestega läbi viidud elutee intervjuude tulemusi, keskendudes sellele, kuidas indiviidi, kogukonna ja riigi tasandi strateegiad ja meetmed toetavad või takistavad nende toimetulekut ja säilenõtkust. Ettekannetes analüüsiti seda, kuidas vähese hariduse ja madala sissetulekuga noored täiskasvanud ning tööealised ja vanemaealised inimesed mõtestavad oma rolli ühiskonnas ja mida säilenõtkus võiks üldse tähendada olukorras, kus igapäevane toimetulek on kriitilise tähtsusega. 
Koos valdkonna ekspertide ja kodanikuühiskonna esindajatega arutleti selle üle, kes on need inimesed meie ühiskonnas, kes jäävad sotsiaalsüsteemi jaoks nähtamatuks ja mis on need tegurid, mis nad taas nähtavaks muudavad. Otsiti ka lahendusi, kuidas raskes olukorras lõksus olevate inimeste toimetulekut toetada ja aidata neil eluga edasi liikuda.
Sündmus toimus projekti “Täites lünki sotsiaalses kodakondsuses. Uued võtted edendamaks sotsiaalset säilenõtkust Euroopas” (EUROSHIP) raames. Projekti rahastab Euroopa Komisjon Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 raames (Grant agreement ID: 870698).