Teade

Tallinna ülikoolis selgusid võõrkeelte olümpiaadide parimad

18. märtsil toimusid Tallinna ülikoolis inglise, prantsuse ja saksa keele olümpiaadide lõppvoorud.

olümpiaadi võitjad

Inglise keele olümpiaadi lõppvooru oli kutsutud 24 gümnaasiumiõpilast kogu Eestist. Finalistid olid valitud jaanuaris toimunud piirkonnavooru testi põhjal. Lõppvoor see-eest oli vaid suuline: võistlejad olid jagatud paarideks ning pidid kõnelema loosiga valitud teemal ja esitama üksteisele küsimusi. Selline minidebatt võimaldas žüriil hinnata võistlejate kuulamis-, rääkimis- ning esinemisoskust. Olümpiaadi žürii esimees oli Paul Rüsse.

Tänavuse võistluse esikolmiku moodustasid:

• Oliver Mõttus, Miina Härma gümnaasium, õpetaja Erika Puusemp;
  • Triin Sarapuu, Viljandi gümnaasium, õpetaja Aari Juhanson;
  • Ere Lee Kama, Tartu Jaan Poska gümnaasium, õpetaja Maarja Leola.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Prantsuse keele olümpiaadi läbivaks teema oli sel aastal Centre-Val de Loire'i maakond. Piirkonnavoorus, mis toimus Moodle'is, osales Eesti peale kokku üle 150 õpilase. "On rõõmustav, et see number iga aasta tasapisi suureneb," sõnas olümpiaadi žürii esimees Merilyn Meristo. Teadmisi näidati selle piirkonna kultuuri, geograafia, kirjanduse, ajaloo ja gastronoomia kohta.

Prantsuse keele olümpiaad toimub korraga neljas kategoorias: eraldi põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning eraldi neile, kes seda keelt esimese võõrkeelena õpivad ja neile, kel see teine või kolmas võõrkeel on.

Tänavuse olümpiaadi võitjad gümnaasiumiõpilaste arvestuses on 11. klassi õpilane Jacqueline Lääne Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja 12. klassi õpilane Liisamari Viik Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist.

Põhikooli arvestuses on võitjad 7. klassi õpilane Aleksandra Bizjajeva Tallinna Ehte humanitaargümnaasiumist ning 9. klassi õpilane Kertu Paavel Tallinna prantsuse lütseumist.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Saksa keele olümpiaadi lõppvooru oli kutsutud 24 gümnaasiumiõpilast kogu Eestist. Finalistid olid valitud jaanuaris toimunud piirkonnavooru tulemuste põhjal. Piirkonnavoorus osales sel aastal 200 õpilast üle Eesti, osalejaid oli kõigist maakondadest. Kõige arvukamalt olid esindatud Tallinn ja Tartu, järgnesid Lääne-Virumaa, Viljandimaa, Saaremaa ja Võrumaa.

Lõppvooru ülesandeks oli suuline improviseeritud rollimäng. Võistlejad jagati loosiga 3-4-liikmelistesse rühmadesse ning etteantud rollikirjelduste põhjal tuli leida ühiselt lahendus kirjeldatud probleemile. Neljaliikmeline žürii hindas osalejate keelelist pädevust, suhtlusvalmidust ja sisulist panust probleemi lahendamisse.

Auhinnatseremooniale saabusid õpilasi tervitama ka Saksa ja Austria suursaatkondade esindajad. Peaauhinnaks oli Goethe instituudi keelekursuse stipendium Saksamaal.

Tänavuse võistluse esineliku moodustasid:

• Karina Anette Kiristaja, Tallinna inglise kolledž, õpetaja Ester Rooste;
  • Eleri-Lea Elven, Kadrina keskkool, õpetaja Maie Põdramägi;
  • Kadri Müürsepp, Tallinna saksa gümnaasium, õpetajad Katre Merilaid ja Kathrin Hofmann;
  • Hans Markus Kalmer, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium, õpetaja Ene Kübarsepp.

Täielikud tulemused leiab olümpiaadi kodulehelt.

Pildil saksa keele olümpiaadi võitjad koos Austria (vasakul) ja Saksa (paremal) suursaatkonna esindajatega. Pildistas Merle Jung.