Õpingud

Ülikool autasustas parimaid vene keele oskajaid

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudis (TÜHI) toimunud riikliku vene keele kui võõrkeele olümpiaadi lõppvooru võitsid oskuse B1-tasemel Alina Poduškina Räpina Ühisgümnaasiumist, Janelin Remmelgas Pirita Majandusgümnaasiumist ja Jevgeni Fjodorov Loksa Gümnaasiumist.

Õppijad

Vene keele oskuse B2-tasemel said kõige parema tulemuse Maria Nazarova Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist, Ants Lobjakas Läänemaa Ühisgümnaasiumist ja Martin Ilves Loksa Gümnaasiumist.

Olümpiaadi, mille üldteema oli „Eesti Vabariik 100. Vene kultuuri kandjate panus Eesti arengusse”, lõppvoorus osales 34 gümnasisti üle Eesti. Žürii esimees oli TLÜ humanitaarteaduste instituudi dotsent Irina Moissejenko, liikmed Inna Adamson, Natalia Tšuikina, Jelena Raudla, Natalia Maltseva-Zamkovaja ja Natalia Sindetskaja.

Avamisel tervitasid osalejaid Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas, TÜHI direktor Tõnu Viik ja Venemaa suursaatkonna nõunik Dmitri Litskai.

Võistlus algas filmilõigu vaatamisega, mille põhjal kirjutasid võistlejad lühikese arutleva kirjandi. Teine osa oli lugemis- ja kulturoloogia test. Paralleelselt toimusid individuaalsed vestlused, mille käigus esitati osalejatele väiteid, mille kohta nad pidid oma arvamust avaldama.

Päeva lõpus tutvustas dotsent Aurika Meimre õpilastele oma uurimistööd Vene emigrandi Aleksandri Tšernjavski-Tšernigovski müstilise romaani „Püha Birgitta seitse kuud“ (1938) kohta, mille tegelased elasid ka Tallinnas.