Partnerlus ja koostöö

Liitreaalsusmängud lasteaias – Eesti teemalise õppetegevuse tutvustamine

Tallinna Ülikooli vastavatud EDUSPACE uurimislabor kutsub kõiki huvilisi haridustehnoloogia arendusprojekti tutvustuspäevale, kus esitleme lasteaia- ja algkoolilastele suunatud Eesti looduse teemalist liitreaalsuse õppemängu.

Haridusteaduste instituut

28.08.2020 kell 11.00 - 12.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Liitreaalsusmäng

Ootame üritusele lasteaia- ja algklasside õpetajaid, kes soovivad rohkem teada saada, kuidas liitreaalsuse võimalusi kasutades õppe- ja kasvatustegevusi huvitavamaks muuta.

Tutvustamisele tuleb põnev ja interaktiivne Eesti loodusest ning rahvussümbolitest inspireeritud liitreaalsusmäng, mis on valminud ühise arendusprojektina koostöös Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ja liitreaalsuse rakendusi tootva iduettevõttega Mobilab.

Kõik osalejad saavad kohapeal ise järele proovida liitreaalsusobjekte aktiveerivaid looduskaarte, mille saab ka oma õppeasutusse kaasa võtta.

Õppekaardid teeme sügise jooksul kättesaadavaks kõikidele õpetajatele e-Koolikotis, kus iga huviline saab liitreaalsuse kaarte omale õppetööks välja printida.

Kõik huvilised on oodatud liituma ka mängu kasutamise mõju-uuringu projektiga.

Registreeru üritusele

Üritusega saab liituda ka Zoomi vahendusel.

Liitu üritusega Zoomis siin

Vajuta allolevale sinisele nupule ja uuri lähemalt, milline meie ühel õppekaardil olev taim liitreaalsuse abil su tuppa tekib.

Rukkilill

Juhend liitreaalsuse aktiveerimiseks*:

Sinisele nupule klõpsates avaneb koodi skäneerimise hüppikakend. Ava Apple või Android operatsioonisüsteemi kasutavas nutiseadmes kaamerarakendus ja suuna QR-koodile. Oota, kuni kaamera tunneb objekti ära ja avab ekraani ülaosas brauseri link, klõpsa see lahti. Vali seejärel ülevalt valikust AR, kui soovid, et objekt oleks sinu ruumis või lihtsalt Object, kui soovid, et objekt oleks hallil taustal. Ekraanile ilmub seejärel juhis, et liiguta (raputa) seadet objekti aktiveerimiseks. Kui objekt on aktiveeritud, suurenda või vähenda objekti ekraanil, liigu objektiga ringi ning vali ruumis erinevaid taustu. Kui teed foto, jääb objekt ka fotole näha. Kui soovid lõpetada, sulge rakendus vasakult ülevalt nurgast.

*Liitreaalsust toetavad Android seadmed ja Apple seadmed.

Registreeru üritusele  Tutvu EDUSPACE uurimislaboriga