Seminar

Töötuba/seminar "Kuidas kliimakirjaoskust koolis õpetada?"

Climateracy Erasmus+ Multiplier Event

Haridusteaduste instituut

03.02.2023 kell 14.00 - 18.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Climateracy Erasmus+ projekti raames on loodud e-õppeplatvorm ja veebipõhine kogukond, et toetada 7.–12. klasside õpetajaid kliimamuutuste teema õpetamisel. 

Töötoas/seminaril on kavas projekti ja e-koolituse tutvustus, erinevad arutelud kliimakirjaoskuse õpetamise teemal (esinevad ökoloog Mihkel Kangur ja hariduspsühholoog Grete Arro) ning loodud platvormiga tutvumine, selle testimine ja tagasisidestamine.

Ootame üritusele õpetajaid, aga ka teisi huvilisi! Kasuta head võimalust kolleegidega arutada, kuidas kliimakirjaoskust paremini õpetada, ja tutvuda, kuidas loodud veebikeskkond kasulik olla saab.

Registreerumine

Registreerumistähtaeg: 2. veebruar kell 12

Ajakava

14–14.45 projekti tutvustus: kliimakirjaoskuse kui kestlikkuse tagaja olulisus – Mihkel Kangur

14.45–15.30 veebikeskkonna ja õpetajate veebikogukonna tutvustus, osalejatega testimine: ülesehitus, moodulid, oskused ja pädevused, mida saavutatakse

15.45–16.15 paus – kohv, tee, toitlustus

16.15–17 kliimakirjaoskuse õpetamisest hariduspsühholoogia vaatest – Grete Arro

17–17.45 diskussioon ja veebikeskkonna parendusettepanekud, sh uute ideede genereerimine õpetajate kogukonna ja võrgustumise jaoks

17.45–18 päeva kokkuvõte ja tagasisidestamine

Lisavõimalus

Veebruaris on aegade sobivusel võimalik kutsuda projekti meeskonnaliikmeid ka näiteks oma kooli õpetajate arenguseminarile, koosolekule vms, et veebikeskkonda ja materjale tutvustada. Kohtumised toimuvad veebi vahendusel.