Homme toimub XXV riiklik õpioskuste lõppvõistlus

Tallinna Ülikooli korraldatav 2019/2020. õppeaasta XXV õpioskuste riiklik võistlus toimub tänavu laupäeval, 26. oktoobril Viljandi Kesklinna Koolis, kes ühtlasi ka eelmise aasta võistluse võitja.

koolilapsed õppimas

Võistlusest võtavad osa eesti ja vene õppekeelega koolide kuuendate klasside viieliikmelised võistkonnad.
Võistluse žürii liige Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse dotsent  Helin Puksandi sõnul on õpioskused kindlasti tulevikuoskused.

“Õpioskuste võistlus motiveeribki õpilasi arendama endal neid oskusi, mis aitavad tulevikus hästi hakkama saada,” tutvustab Puksand võistluse eesmärki.

“Oskus õppida on see, kus koostöö ikka imet teeb. Küll nuputada – proovida ja üksteist rõõmsalt toetada,” lisab žürii liige Innove matemaatika e-hindamise peaspetsialist Sirje Piht.

Lahendatavate ülesannete pearõhk on otsitava teabe määratlemisel ja selle käsitlemise oskustel. Oluline on tunda erinevate teatmeteoste ülesehitust, leida tundmatu teose kasutamise juhised, valida ülesande lahenduse leidmiseks sobiv raamat või muu allikas. Kasutatakse mitmesuguseid teatmeteoseid ja erinevad töövahendid. Osa ülesandeid lahendatakse arvuti abil.

Ülesanded on eestikeelsed, koondarvestus toimub eesti ja vene õppekeelega koolide kohta eraldi. Koolisisesed ja piirkondlikud võistlused on toimunud kas kevadel 5. klasside võistkondadele või septembrikuus 6. klasside võistkondadele.
Kokku osaleb 13 kooli üle Eesti.

Üritust korraldab Tallinna Ülikool ning toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Koolibri, Katjes ja Loodusvägi.

HTMTLU

Katjes  Koolibri  Loodusvägi