Igaüks võib õppida õpetajaks!  

100 aastat hea hariduse omandamise võimalust pakkunud Tallinna Ülikool kutsub intrigeerivale konverentsile, mis lähtub täiesti uuest olukorrast Eesti hariduses: õpetajate töö on pöördumatult muutumas, teekond sellesse ametisse ei alga enam kõrgkooli lõpetamisega ning seetõttu peab kiiresti teisenema ka õpetajaharidus. 

õnnelikud lapsed klassis

Millised on siin ülikooli võimalused ja väljakutsed, kõneldakse 24. oktoobril Tallinna Ülikoolis peetaval koolijuhtidele ja pedagoogidele mõeldud konverentsil, kus küsitakse koos, kas igast soovijast võib saada õpetaja, mida on vaja, et olla tõeline professionaal ning mismoodi näevad õppimine ja õpetajakoolitus välja tulevikus. Käsitletakse ka elukestvat õpet, seda eelkõige tööturu kiire muutumise valguses.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Helsingi Ülikooli professor Kirsi Tirri astub üles esmaettekandega “Õpetaja kui eetiline elukutse”.  

Tallinna Ülikooli õpetajahariduse professor Katrin Poom-Valickis ja hariduskorralduse professor Eve Eisenschmidt avavad ühises ettekandes “Teekond õpetajaks – ideest teostuseni” õpetajakoolituse tänased suundumused ning arutlevad kooli rolli üle õpetaja arengus. “Nii õpetajaks saamise kui ka õppimise teed on muutunud,” väidavad nad. “Igaühest võibki saada õpetaja!” 

Välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor Maria Kütt kõneleb teemal “Mida ja milleks me õpime? Muutused tööturul ja tulevikuõppimine” eelkõige  tööandja vaatenurgast. “Juba ammu ei õpita tööandja korraldatavatel koolitustel, eelkõige leiab tark töötaja omal algatusel õppimise võimaluse igast eluhetkest,” tõdeb Kütt.

Lisaks ettekannetele on konverentsi kavas vestlusringid, kus arutletakse nii õpetajakoolituse, tulevikuhariduse kui ka selle üle, kuidas jõustada õpetajat ja enam väärtustada õpetajakutset.

Sündmus on üks neist, millega Tallinna Ülikool tähistab 100 aasta möödumist järjepideva õpetajahariduse andmise algusest Tallinnas. 

Konverentsil antakse välja ka haridusuuenduse auhind ja avatakse Viive-Riina Ruusi mälestustahvel.

Konverents algab 24. oktoobril kell 10 Tallinna Ülikooli auditooriumis Maximum (A-002).
Osalemine on tasuta!

Tutvu konverentsi programmiga

Registreeri konverentsile kuni 18. oktoobrini siin

Õpetajahariduse koonverents