Tallinna haridusuuenduse konkurss “IduEdu” 2020

Kolmandat aastat toimuv Tallinna Haridusameti ja Tallinna Ülikooli koostöös korraldatav haridusuuenduse konkurss “IduEdu” aitab mõtestada haridusasutuste juhtimise protsessi ja tunnustada Tallinna haridusasutusi tõenduspõhiste muutuste elluviimisel.

laps õpib

Konkurss on praeguseks jõudnud faasi, kus kõikidele osalevatele haridusasutustele jagavad tagasisidet nii Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi õppejõud ja teadlased kui ka Tallinna Haridusameti eksperdid.

Tänavusele konkursile laekus ligi poolsada taotlust nii koolidest kui ka lasteaedadest, kes on eesmärgiks võtnud tõenduspõhise ja mõjusa muutuste loomise. Taotlusi esitati haridusuuenduse vallas kokku kuues kategoorias:

1. üldoskuste kujundamine,
  2. õppija arengut toetav hindamine,
  3. kaasav haridus,
  4. õppija päeva disain,
  5. sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arendamine,
  6. õpetajate koostöisuse arendamine.

Juba traditsiooniks saanud konkursi valdkonnapõhine esmane tagasisideseminar kõikidele taotluse esitanud koolidele ja lasteaedadele toimus 15. aprillil 2020, kus Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi eksperdid andsid haridusuuendustele esmast tagasisidet.

“Eesti koolid ja lasteaiad on varmad käivitama uusi algatusi, see on ka rahvusvaheliselt teada. Rõõmustab aga see, kui süsteemselt paljudes koolides ja lasteaedades muutusi kavandatakse ja analüüsitakse,” tutvustas Tallinna Ülikooli hariduskorralduse professor Eve Eisenschmidt.

Maikuus külastavad esimesest taotlusvoorust edasi pääsenud haridusasutusi eksperdid, et täpsemalt tutvuda planeeritavate või juba töös olevate muutuste elluviimisega. Parimad haridusuuendused selguvad mai lõpus ning juunis korraldab Tallinna Haridusamet võitjatele ka tunnustusürituse.

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut osaleb konkursil hindajate ja ekspertidena, kes annavad tagasisidet, nõustavad haridusasutusi ning jagavad konkreetseid ja praktilisi soovitusi, kuidas muutuseid tõhusalt rakendada.

Ülikooli haridusteadlastele on see suurepärane võimalus mõista haridusmaastikul toimuvaid uuendusi ja nende tagamaid, et osata paremini kavandada õpetajatele, juhtidele mõeldud koolitus- ja arendusprogramme.

Juba sel sügisel saavad kõik huvilised parimate Tallinna haridusasutuste haridusuuendustega ka ise lähemalt tutvuda. Konkursi võitnud koolid ja lasteaiad viivad oktoobris 2020 toimuval Tallinna haridusfestivalil "IduEdu" läbi praktilisi töötubasid ning tutvustavad oma uuendusi lähemalt.

Tutvu lähemalt Tallinna haridusuuenduse 2020 konkursiga.