Teade

Tartu Kesklinna Koolis toimunud õpioskuste talgupäev pakkus sajale õpilastele rõõmu õppimisest ja koostegutsemisest

Tallinna Ülikooli korraldatud õpioskuste talgutest võttis täna osa sada last 20 koolist üle Eesti. Ühisel õppimispäeval said koolide viiendate klasside viieliikmelised tiimid panna end proovile kompleksülesande lahendamisel.

Õpioskuste talgud

Riiklikku olümpiaadisüsteemi kuuluvate õpitalgute fookus on eelkõige õppimise mõtestamisel ja sellel, et õppimise ja koostöökogemus oleks tulemusega võrdselt tähtis. 

Õpioskuste talgute peakorraldaja, Tallinna Ülikooli Haridusjuhtimise Akadeemia koostööjuhi Riina Stahli sõnul on ürituse keskmes eelkõige ennastjuhtiv õppija ja õppimisest saadav positiivne kogemus. “Soovime õpioskuste talgutega kujundada sellist õpikeskkonda, mis toetaks ennastjuhtiva õppija kujunemist, julgustaks katsetama, innustaks õppijat seadma eesmärke ja iseenda progressi jälgima. Usun, et selline koosõppimise sündmus pakub võimalusi koostööks ja praktiliseks kogemuseks erinevates õpisituatsioonides ning inspiratsiooni nii õppijatele kui ka õpetajatele,” tutvustas Stahl õpitalgute päeva lähemalt. Stahl lisas, et üritus on õpetajate ja õpilaste jaoks kujunenud igal aastal oodatud sündmuseks, millest osavõtt pakub mõnusat väljakutset ja õpirõõmu.

Kõige tähtsam on see, et lapsed julgeksid katsetada, mõtelda, ümber mõtelda, arutleda ja miks mitte ka vaielda, usub Tallinna Ülikooli teadur ja talgute kaaskorraldaja Kati Aus. „Kuigi õppida saab ka üksi, sünnivad parimad ideed ja ahhaa-hetked sageli just üheskoos mõeldes ja probleeme lahendades – nii jõutakse teadmiste ja taipamisteni, mida üksi võib-olla ei märkagi. Üksteise mõtteid päriselt kuulates ja neid koos edasi arendades on õppimine sügavam ning õpitu-kogetu jääb ka paremini meelde”, lisas ta.

Tänavusel talgupäeval saavutas parima ainealase tulemuse Saku Gümnaasiumi tiim. Parima jälje õppimisest jätsid Koeru Keskkooli õpilased, mõtestades ja kirjeldades oma õpiteed. Rändkarika ning võimaluse võõrustada 30. õpioskuste talgupäeva viis koju Rakvere Vabaduse Kool.

Talgupäeva osalejad on oma piirkondade silmapaistvad õpioskuste saadikud. Kohal olid õpilased Haapsalu Põhikoolist, Käina Koolist, Koeru Keskkoolist, Konguta Koolist, Paikuse Koolist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Rakvere Vabaduse Koolist, Rapla Vesiroosi Koolist, Saku Gümnaasiumist, Surju Koolist, Tallinna Reaalkoolist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist, Tartu Forseliuse Koolist, Tartu Kesklinna Koolist, Türi Põhikoolist, Valjala Põhikoolist, Viljandi Kesklinna Koolist, Vinni-Pajusti Gümnaasiumist, Vändra Gümnaasiumist ja Võru Kreutzwaldi Koolist.

Õpioskuste ülesannete koostajad ning südamega eestvedajad, läbiviijad ja tagantnügijad on Tallinna Ülikoolist Kati Aus, Elina Malleus-Kotsegarov, Krista Merilo, Berit Roop, Riina Stahl, Katrin Soika ja Jüri Kurvits.

Õpioskuste talguid toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja kirjastus Koolibri.

Õpioskuste talgupäev on osa riiklikust olümpiaadide süsteemist, mida koordineerib Tartu Ülikooli teaduskool. Talgupäeva eel toimusid piirkondlikud eelvoorud, milles osalesid sajad koolid ja tuhanded õpilased üle Eesti.