Koolitajaks oli kliiniline professor, MSSW, LCSW ja maailmas tunnustatud loomi kaasava sotsiaaltöö valdkonna arendaja Philip Tedeschi, kes on Denveri Ülikooli Institute for Human-Animal Connection asutaja ja tegevjuht. 

Seminarile olid oodatud üliõpilased ja spetsialistid, kelle eriala on seotud psühholoogia, sotsiaalteaduste, hariduse või tervise valdkonnaga ning kellel on huvi kaasata loomi on erialasesse töösse.

  • Asukoht: Tallinna Ülikool.
  • Aeg: 4.10.2018 kell 10.00 – 17.30.
  • Keel: koolitus toimub inglise keeles
  • Toitlustus: toimub omal käel Talllinna Ülikooli söögikohtades
  • Seminar oli TASUTA Tallinna Ülikooli üliõpilastele ja töötajatele.
  • VAATA TOIMUNUD SÜNDMUSE GALERIID

Koolituspäeva kava ja teemad 2018

10.00 – 11.30 - “Loodud teineteise jaoks"

Ülevaade loomi kaasavate sekkumiste valdkonnas tehtud teadustööst ja uuringutest. Loomade roll inimese arengus, alates lapsepõlvest kuni vananemiseni välja.

11.30 – 11.45 - Paus 

11. 45 – 13.30  -“Inimese-looma sideme jõud”.

Inimese suhe loomadega erineval tasandil nt. inimene ja lemmikloom, klient ja teraapialoom. Juttu tuleb sellest, millist mõju avaldavad loomad õppe - ja teraapia protsessile.

Koolitusel esitatakse erinevaid vaatenurki loomade vajalikkusest inimesele. Käsitletakse teemat, kuidas saavutada sügavamat suhet ja ühendust erinevate loomadega.

13. 45 – 14.30 - Lõunapaus 

14.30 – 16.00  -“Loom ja loodus, spetsialisti partner ja abiline”

Ülevaade teadusuuringutest looduse ja loomad mõjust inimesele. Loomade ja looduse kaasamise erinevad meetodid, erinevad sekkumise viisid õpi- ja kliinilises töös:

  • erinevate sihtgruppidega;
  • erinevate loomadega (juttu tuleb ka väikestest taluloomadest);
  • erinevate diagnoosidega (depressioon, ärevushäire, pervasiivsed arenguhäired, aktiivsus- tähelepanuhäire, asutism jne.), empaatia ja sotsiaalseteoskuste puudulikkus, traumatöö;
  • käsitletakse laste ja täiskasvanutega töötamise eripärasid.

16.00 – 16.15 - Paus

16.15 – 17.30 -“Eetilised aspektid loomi kaasavates sekkumiste valdkonnas. Vajalikud omadused/teadmised ning standardid”

Nõuandeid valdkonna usaldusväärsete hariduslike programmide leidmiseks (maailmas), ning infot oluliste organisatsioonide ja informatiivsete sotsiaalmeedia gruppide kohta. Näiteid koostööst keskuste ja ülikoolide vahel ning ülevaateid erinevate hariduslike- ja treeningprogrammide kohta erinevatele spetsialistidele USA-s ja maailmas. 

Koolitaja tutvustus

Philip Tedeschi on kliiniline professor ja Denveri Ülikooli, Institute for Human-Animal Connection  asutaja ja tegevjuht aastast 2009. Ta on loonud ja juhib erinevaid spetsialistidele mõeldud hariduslikke programme seoses inimese ja looma omavahelise koostööga nt. Animal-Assisted Social Work certificate program for Master of Social Work students,  Animals and Human Health Professional Development Certificate Program.

Omab pikaajalist kogemust kliinilise terapeudina erinevate sihtgruppidega:  lapsed, noored, pered. Professor Tedeschi on uurinud ja osalenud praktikuna koos loomadega erinevates kriisolukordades (nt. koolitulistamised).

Aastat 2017 on professor Tedeschi Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskuse ametlik välisekspert-nõustaja. Koolitaja kohta saad rohkem lugeda SIIN.

Koostööpartnerid

 

Käesolev programm on ellu viidud tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusele. Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuste kohta leiate, külastades kodulehte www.balticamericanfreedomfoundation.org.”

LTI_est.jpgDenveri%20%C3%9Clikool.pngHuman-%20Animal%20Institute.pngEesti%20Loodus%20-%20ja%20Loomateraapiakeskus.jpgbaff.jpg

Kontakt

PostiaadressNarva mnt 29, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 640 9465