Avalik loeng

Jätkusuutlikkuse dispuut „Kas moraalselt õigem on olla arukas või arutu inimene?“

11. mail algusega kell 10.00–13.00 toimub jätkusuutlikkuse teemaline dispuut pealkirjaga „Kas moraalselt õigem on olla arukas või arutu inimene?“. Diskuteerivad Kristjan Port ja Aleksander Pulver, modereerib Tõnu Viik.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

11.05.2021 kell 10.00 - 13.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tule kuula 11. mail kell 10.00 jätkusuutlikkuse teemalist dispuuti pealkirjaga „Kas moraalselt õigem on olla arukas või arutu inimene?“. Diskuteerivad Kristjan Port ja Aleksander Pulver, modereerib Tõnu Viik.

Tegemist on virtuaalse üritusega ning kuulama on oodatud kõik huvilised!

Teemast

Jätkusuutlikkuse teemalises dispuudis öeldakse välja pro ja kontra arvamusi, mis ei peegelda tingimata dispuudis osalejate isiklikke arusaamu ja eelistusi, kuid seda reljeefsemalt tulevad esile arusaamade plussid ja miinused.

  • Jätkusuutlikkuse globaalsed probleemid. Kas inimeste baasvajaduste rahuldamiseks (toit, vesi jne) võib valida looduse kahjustamise või mitte? Kas looduse reostuse ärahoidmine peab toimuma inimeste hoiakute ja väärtuste muutmisega või on vaja muuta selleks põhimõtteliselt majanduse loogikat? Kas mahetootmine on keskkonnasõbralikum või mitte? 
  • Jätkusuutlikkuse psühholoogilised probleemid. Kas konservatiivsus on sama mis jätkusuutlikkus? Kas inimeste heaolu on eesmärk, millele tuleks allutada muud ühiskonna eesmärgid? Kas oluline on kollektiivne jätkusuutlikkus või individuaalne jätkusuutlikkus? Kas jätkame ja kaitseme inimest versioonis 1.0 või soovime midagi „täiendatumat“?
  • Jätkusuutlikkuse sotsiaalsed probleemid. Kuidas vahet teha, mis ühiskonnas peaks olema kestlik ja mis mitte? Millises vahekorras on muutlikkus ja püsivus ühiskonnas? Kas rohelised erakonnad on rohelised või huvigruppide kitsaste eesmärkide töövahendid? Kuidas keskkonnahoid suhestub jätkusuutlikkusega?

Esinejatest

Kristjan Port on spordibioloog, kes oma erialases tegevuses on panustanud tervisliku ja sportliku eluviisi edendamisse, suurepärast innovaatiliste tehnoloogiliate rakendusvõimaluste analüüsijat lokaalses ja globaalses perspektiivis. 

Aleksander Pulver on isiksuse psühholoog, kes tegeleb psühholoogilise heaolu ja kohanemisedukuse teemadega positiivse psühholoogia paradigmas. 

Kus saab seminari kuulata?

Seminari saab kuulata otseülekandena 11. mail 10.00–13.00 Zoomis ning ka meie TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/TLULTI

Kas seminari saab järele vaadata?

Jah. Kui te ei saa otseülekandel osaleda, siis salvestust saab Facebookis ka järele vaadata.

VAATA OTSEÜLEKANNET SIIT

Kõik huvilised on väga oodatud dispuuti kuulama!


Lisainfo: emallene@tlu.ee