Muu sündmus

Kristjan Kase raamatu "Kui seinad räägiksid" esitlus

19. veebruaril kell 17 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus meie instituudi üldpsühholoogia dotsendi Kristjan Kase raamatuesitlus "Kui seinad räägiksid".

Loodus- ja terviseteaduste instituut

19.02.2019 kell 17:00 - 18:00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Kuidas leida „tamasseri raudu“ ja saunaakent ühendav lüli? Milliseid trikke teeb mälu ja kuidas küsitledes saada kätte teile vajalik info?

Vestlevad kaks psühholoogi: "Kui seinad räägiksid" autorit Kristjan Kaske kuulab mälu ja mäletamise saladuste teemal üle Talis Bachmann.

Raamatust: Esmakordselt on eesti keeles ühte raamatusse koondatud küsitlemise temaatika - kuidas ikkagi vestelda sündmust pealt näinud inimesega, et aidata tal meenutada võimalikult palju tõele vastavat infot? Kuidas inimest küsitleda ja teha seda tema õigusi rikkumata?

Raamat keskendub psühholoogia ja õigusteaduse kokkupuutepunktidele ning õpetab rakendama teadmisi mälu kohta tunnistajate ja kahtlustatavate ülekuulamisel, avastama valetamiskäitumist ja tutvustab lühidalt ka kohtupsühholoogia ekspertide tööd.

Autorist: Kristjan Kask on Tallinna Ülikooli psühholoogia õppejõud. Doktorikraadi kaitses ta Suurbritannias Leicesteri ülikoolis õiguspsühholoogia alal. 2016. aastal ilmus Kristjan Kaselt koos Anneli Liivamägi-Hitroviga kirjutatud „Lapse küsitlemise käsiraamat".

Raamatust lähemalt: SIIN.