Avalik loeng

Ökoloogia keskuse teadusseminar „Kuidas piiritleda mõne kuuga üle 5000 pinnaveevalgla?"

Tule osale ökoloogia keskuse kevadsemestri kolmandal teadusseminaril!

Loodus- ja terviseteaduste instituut

25.02.2022 kell 09.00 - 10.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Reedel, 25. veebruaril kell 9.00 on ökoloogia keskuse teadusseminaril rääkimas TLÜ ökoloogia keskuse teadur Marko Vainu. Seminaril räägitakse lasermõõdistatud kõrgusandmetel (LiDAR) tuginevate valglapiiride määratlemise tööst ja tulemustest.

Seminarist lähemalt:

Teadmine, kui suur ja milline on veekogude toiteala ehk valgla, on nende kaitseks, haldamiseks ja teaduslikuks uurimiseks ülioluline, sest valglast sõltub, kui palju vett veekogusse jõuab ja milline see vesi on. Kuni viimase ajani puudus Eestis tänapäevaste kõrgusandmete põhjal ühesuguse metoodikaga piiritletud valglate andmestik ning enamjaolt on kasutusel olnud 1980ndate esimeses pooles koostatud valglate kataloogi info. Seetõttu tellis Keskkonnaagentuur 2020. aasta lõpus TLÜ ökoloogia keskuselt lasermõõdistatud kõrgusandmetel (LiDAR) tuginevate valglapiiride määratlemise töö. Töö käigus modelleeriti 743 veekogumi osa- ja tervikvalglad ning 2614 vooluveekogu, 811 järve, 52 hüdrokeemia seirejaama ja 56 hüdromeetria seirejaama valglad. Seminaris tuleb juttu, kuidas seda tehti, milliseid takistusi ette tuli ning millised on tulemused.

Kus seminari saab jälgida?

Nagu juba tavaks saanud, siis meie teadusseminare saavad kõik huvilised kuulata ja vaadata ökoloogia keskuse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/LTIOK/live/

Vaata ökoloogia keskuse teadusseminaride kevadsemestri ajakava SIIN.