Pressiteade

Erivajadusega lastele, aga ka kõikidele teistele

bänner

Tallinna Ülikoolis avatakse 13. jaanuaril näitus erivajadustega lastele mõeldud õppevahenditest pealkirjaga „Kaasav ELU“. Ülikooli interdistsiplinaarsest õppeainest ELU välja kasvanud näitusel eksponeeritavad vahendeid arvestavad erinevate erivajadustega, kuid on ühteaegu mõeldud kõikidele. Nende loomisel lähtuti kasutajakeskse disaini põhimõtetest: selgitati välja sihtrühmade tegelikud vajadused ning hinnati tulemit läbi kasutajakogemuse.

„Ka pisikestest detailidest saab alguse õppematerjali või igapäevaste esemete ligipääsetavamaks muutmine,“ nendib ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi lektor Tiia Artla. „Tõeliselt innovatiivseid õppevahendeid saab luua aga siis, kui sellesse kaasata õpilasi/üliõpilasi, õpetajad, erinevate erialade teadlasi, disainerid, tootjaid jt.“

Näitusel on väljas ka integreeritud tehnoloogiate ja käsitöö erialal 15 aasta jooksul pimedatele/vaegnägijatest lastele valmistatud puuteraamatud.

"Kaasav ELU" on Astra Teadlaste Foorumis ja Teabekeskuses avatud 13. märtsini.

Lisainfo:
Tiia Artla, Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi lektor tiiartla@tlu.ee
Jana Kadastik, Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi doktorant  janajana@tlu.ee