Aktuaalne

In memoriam: Aino Põdra

27. septembril 2022 lahkus meie seast Tallinna Ülikooli vilistlane ja pikaajaline töötaja Aino Põdra (04.04.1935–27.09.2022). Foto: erakogu/Pexels/Rahul

Foto Ainost

Aino Põdra lõpetas 1964. aastal E. Vilde nimelise Tallinna Pedagoogilise Instituudi (Tallinna Ülikooli eelkäija) Keskkooli joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetaja erialal.

Alates 1965. aastast asus tööle samas õppeasutuses tööõpetuse, joonestamise ja kodunduse õppejõuna, õpetades aastate jooksul ka keemiat ning spetsialiseerudes hiljem peamiselt kodunduse kursuste õpetamisele. Aino töötas bioloogilis-meditsiiniliste distsipliinide kateedris, hiljem üldtehniliste distsipliinide kateedris, keemia kateedris ja alates 1993. aastast keemia õppetoolis. 1995. aastast oli Aino keemia õppetooli õppemeister. Aino Põdra oli ametis Tallinna Pedagoogikaülikooli (tänane Tallinna Ülikool) koosseisus kuni aastani 2004.

1996. aastal osales Aino Eesti Kodumajanduse Seltsi loomises ning üldhariduskoolide kodunduse õpikute koostamises.

Ülikoolipere jääb mälestama head ja südamlikku kolleegi ning avaldab sügavat kaastunnet kõikidele Aino Põdra lähedastele.