Täna "Ekspert eetris" Jaanus Terasmaa: külluse aja lõpust ja keskkonnahoiust

Tänases saates on külas Tallinna Ülikooli ökohüdroloogia professor ja Ökoloogia keskuse juhataja Jaanus Terasmaa. Juttu tuleb keskkonnahoiust ja senini meid rõõmustanud külluseaja lõpust.

Jaanus Terasmaa

Septembri keskel avastasid ökoloogia keskuse teadlased murelikult, et Soodla veehoidlas napib vett. Jaanus Terasmaa sõnul on see üks paljudest märkidest meid ees ootavatest kliimamuutustest tingitud muutustest, millega meil tuleb kohaneda. Jaanus Terasmaa on seetõttu juhtinud teravalt tähelepanu sellele, et külluse aeg on lõplikult ümber ning meie arukus seisneb sellega kohanemise oskuses.

Septembri lõpus tähistab Terasmaa juhitud Tallinna Ülikooli Ökoloogia keskus oma 30. aastapäeva ja Tallinna Ülikool traditsioonilist teaduse nädalat. Vaatame sel puhul tulevikku ja küsime, millistel küsimustele peame edaspidi veelgi rohkem tähelepanu pöörama, miks peab keskkonna üle mõtlemine ning keskkonnateadlikult käitumine olema iga inimese prioriteet.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova.

Vaata saadet Postimees TV-st