Pressiteade

Ülikooli suund: vähem autosid kesklinnas

Tallinna Ülikool näitab teed autokasutuse vähendamisele Tallinna kesklinnas. Nimelt tehti koostöös konsultatsiooniettevõttega Hendrikson & Ko ülikooli töötajate, tudengite ja külaliste liikuvusuuring. Selle tulemusena valmis liikuvuskava, mida täna kell 16 avalikult esitletakse.

Liiklus

„Oleme sihiks võtnud nii töötajate kui ka õppurite suunamise isiklikku sõiduautot koju jätma ning valima alternatiivina näiteks rattasõidu või sõidujagamise,“ ütles uuringu eestvõtja, Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping.

Tallinna Ülikool mõjutab rohkem kui 8000 tudengi ja töötaja liikumisega kesklinnas Tallinna liiklust märkimisväärselt, nii oli uuringus oluline silmas pidada, mismoodi parendada ühistranspordi graafikuid töötajaskonnale ning tudengkonnale sobivamaks.

Rohelise ülikoolina tahetakse Sooväli-Seppingu sõnul näidata, et ka asutustel endil on võimalik ligipääsetavuse parendamiseks ja meeldivama keskkonna loomiseks nii mõndagi ära teha. Nende sammude hulka kuuluvadki nii liikuvuskava koostamine kui ka parkimiskohtade vähendamine Tallinna Ülikooli linnakus.

Liikuvuskava esitluse raames toimub täna ülikoolis ka avalik aruteluring „TLÜ kui jalgratast ja kõndimist propageeriv ülikool“. Kõne all on muu hulgas, mitu jalgratast peaks saama ülikooli juurde rohkem ja mitu autot vähem parkida.