Pressiteade

Ursa maja nurgakivi juhatas sisse juubeliaasta

Tallinna Ülikoolis on täna ajalooline päev. Nurgakivi sai hoone, mille valmimise järel on linnak oma parimal kujul välja ehitatud. Nimelt asendati amortiseerunud õppehoone – see on juba lammutatud – uuega.

Ursa nurgakivi

Nelja maapealse korruse ja 4000 m² netopinnaga hoonesse tulevad pallimängude saal, tantsusaalid, black box, stuudioruumid, muusikaklass, helistuudio, jõusaal jne. Ehitis integreeritakse 2012. aastal valminud Nova õppehoone külge ning seotakse ühendusgalerii abil ajaloolise Terra õppehoonega, mille sisehoovi poolne fassaad renoveeritakse.

Hoone arhitektuurse projekti tegi Salto arhitektuuribüroo OÜ, arhitektid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Kaisa Simon ja Pelle-Sten Viiburg. Projekteeris Sweco Projekt AS, peatöövõtja on AS Ehitustrust. Ehituse plaanipärasel kulgemisel avatakse hoone juba sel sügisel.

Tallinna Ülikool ehitab aga veel – käib ka arheoloogia teaduskogu koosseisu kuuluva luukogu hoidla ehitamine Ankru tänaval.

Nurgakivi panekuga alustas Tallinna Ülikool omalaadset juubeliaastat: nimelt tähistatakse aastal 2019 järjepideva õpetajahariduse 100. aastapäeva Tallinnas.

Ursa uue õppehonne nurgakivi ürituse fotosid näeb siit.