RASI teadlasi saatis Horisont 2020 taotlemisel topeltedu ning 2019. aastal alustavad kaks kolmeaastast projekti, kus RASI partneriks on.

Projekt „Tehnoloogiline ebavõrdsus – mõtestades tehnoloogiliste uuenduste ja sotsiaalse ebavõrdsuse seoseid“ käsitleb tehnoloogiliste uuenduste laiemat sotsiaalset mõju. Edu tööturul ja laiemalt ühiskonnas saab tulevikus tõenäoliselt olema seotud muude oskustega kui varasemalt ja arvatavasti muutuvad tehnoloogilise innovatsiooni käigus ka tegurid, mis traditsiooniliselt sotsiaalset mobiilsust on ennustanud (nt sotsiaalne klass, haridus). Enamik selle teemaga tegelevast teaduslikust kirjandusest keskendub küsimusele, kas automatiseerimine loob või kaotab töökohti. Käesolev projekt püüab ka sellele küsimusele sisukamat vastust anda, aga laiendab senist teadustöö horisonti keskendudes tehnoloogilise arengu laiemale sotsiaalsele mõjule.

Projekt „Platformtööjõud linnakeskkonnas: Õiglus, heaolu ja areng“ tegeleb platformimajanduse mõjuga töö olemusele, heaolule ja sotsiaalkaitsele. Platformimajandus on esile kerkimas strateegilise sektorina digitaalsete tehnoloogiate, investeeringute ja uute töökohtade loomise aspektides. Projekti eesmärk on visandada pilt neist muutustest ja pakkuda välja lähenemine, mis käsitleb linnadimensiooni kui keskset analüüsimaks ja hindamaks muutuste sotsiaalset ja majanduslikku mõju ning kujundamaks kaasavamaid poliitikaid. Sel viisil panustab PLUS projekt tööjõu digitaliseerumise mõistmisesse ning sellega seotud väljakutsetega toimetulekusse.