RASI-s augustis lõppenud projekti „Noorte sotsiaalne tõrjutus“ raames valminud õppematerjal „Usalduse ehitamine (töös) noortega ja koostöös kolleegidega“ (koostajad Ilona-Evelyn Rannala ja Katrin Karu) on nüüd lugejatele kättesaadav RASI repositooriumis.

Õppematerjalis käsitletakse usaldusliku suhte loomist nii spetsialisti ja noore vahel kui ka noori toetavate spetsialistide vahel, luuakse raamistik usalduse mõtestamiseks ja mõistmiseks ning pakutakse mõtteainet, miks ja kuidas usaldust töös noortega üles ehitada ning oluliseks pidada. Materjal on suuantud kõigile noortega ametialaselt kokku puutuvatele spetsialistidele.

Ilona-Evelyn Rannala ja Katrin Karu eest veetud materjali valmimine oli koostöine protsess, millesse panustasid Tallinna Ülikooli üliõpilased noorsootöö korralduse magistriõppekava aine “Noortevaldkonna võrgustikud ja arendus” ning üleülikoolilise aine ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) raames. Õppematerjali osaks on ka noortega läbi viidud intervjuudele toetuv persoonade analüüs, mille autorid on Raili Nugin ja Margarita Kazjulja. Projekti meeskond tänab kõiki, kes seminaridel selle arendamisse panustasid, retsensente Piret Jeedast ja Maaris Raudseppa, kes materjali valmimise lõpuetapis oma sisendi andsid ja Liisi Noodet (Haridus-ja Noorteamet) tagasiside eest materjali viimasele versioonile.

Materjal valmis projekti „Noorte sotsiaalne tõrjutus“ raames, mille tegevusi rahastatakse haridus-ja teadusministri kinnitatud ning Haridus-ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ tegevuse 6.4 „Teadmiste suurendamine noortest ja noortele suunatud tegevuste mõjust“ vahenditest.