Avalik loeng

Kohtumine kriminaalpsühholoog Chris Carteriga

"HeadRead" kirjandusfestivali raames Eestit väisav kirjanik Chris Carter on olnud olude sunnil "kurjategija peas". Ta on õppinud psühholoogiat ning keskendunud kuritegeliku käitumise uurimisele.

31.05.2024 kell 12.00 - 13.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Oma ettekandes räägib Chris Carter sellest, mida kriminaalpsühholoogi amet ja elukutse endast tegelikult kujutavad ning kergitab saladuseloori, mis katnud uudishimulike palgeid ajast, kui Thomas Harris sundis voonakesed vaikima ning teleekraanidel võitles kurjusega sarmikas Dr. Sam Waters sarjast "Profiler".

Chris Carter (1965) on Brasiilias sündinud, Itaalia päritolu ja inglise keeles kirjutav krimikirjanik, kelle taust annab talle tavapärasest suurema usutavuse – nimelt on Carter tudeerinud kriminaalset käitumist ning töötanud USA Michigani osariigi prokuratuuri kriminaalpsühholoogia osakonnas, mis andis talle võimaluse puutuda mõrvas süüdistatutega lähedalt kokku. Olgugi et vahepeal Los Angeleses elades kaldus Carter hoopis muusika poole, mängides erinevates rokkbändides kitarri, jõudis ta 2009. aastal oma esimese krimipõneviku avaldamiseni.

Oodatud on kõik kriminaalpsühholoogia ja krimiraamatute huvilised.

Sündmus toimub inglise keeles. 

Lisainfo: 

Mart Murusalu
teadusassistent
+372 6199 591
mart.murusalu@tlu.ee