Indrek Vijard: meeskoori elujõud tuleb ülikoolist

meeskoor

20. sünnipäeva tähistava Tallinna Ülikooli meeskoori dirigent Indrek Vijard on veendunud, et just ülikool on põhjus, miks meeskoor püsib loominguliselt aktiivne ja muusikaliselt heas vormis - olgu tõestuseks mõne nädala eest mainekalt Tallinn 2019 koorifestivalilt saadud III preemia.

Koori tuumiku moodustavad asutajaliikmetena tänaseni laulvad vilistlased, aga ka üliõpilased. „Ma usun, et ülikooli kollektiive märgatakse aina enam ka muusikamaastikul, eriti pärast Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri tekkimist, mis igal juhul on andnud  meeskoorile uusi koostöövõimalusi,“ nentis dirigent.

Eelmisel aastal meie hulgast lahkunud dirigent Jüri Rent oli Vijardi hinnangul hingelt ja vaimult suur meeskoori patrioot, selle vaimsuse kandmine on praegu esmatähtis. „Harrastajatena on meie siht hoida ja säilitada meeskooride laulukultuuri kõrgtaset, oleme selle ülesandega hästi toime tulnud,“ kõneles Vijard. „Ülikooli meeskoori jalajälg on jäetud mainekatele konkurssidele Inglismaal, Soomes, Tšehhis, Venemaal. Jah, me pole seadnud eraldi eesmärgiks kvantiteeti, aga tublid, hea muusikalise lastetoaga lauljad on koori alati oodatud.“

Tallinna Ülikooli Meeskoori kontsert "Neli oktavit, ainult mustad ehk 20. juubel" toimub 27. aprillil algusega kell 17.00 Mustpeade majas.