Kultuuri- või spordisündmus

Raamatunäitus „Raamatukogu“

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Traditsiooniliselt toimuvad 20.–30. oktoobril üleriigilised raamatukogupäevad ning meie seekordsed raamatunäitused ongi pühendatud raamatukogudele ja raamatukoguhoidjatele. Näitused on avatud paralleelselt nii teadusraamatukogu III korruse lugemissaalis kui ka õpikeskuse I korrusel.

Kuigi meie kogudes on rohkelt raamatukogunduse ning infoteaduste õppe- ja teaduskirjandust, siis näitusel toome välja pigem kergemat kirjandust. Näiteks leiab näituselt õudusromaani „Raamatukogupolitseinik“ ja lasteraamatu „Raamatukogunõid Rosaalie“, põnevaid leide nõukogudeaegsest kirjandusest "Raamatukogu abi propagandistidele ja parteiharidusvõrgus õppivale noorsoole" ning „Raamatukogudest ja raamatukauplustest kõrvaldamisele kuuluvate Eesti NSVs ilmunud väljaannete koondnimekiri". Lisaks muidugi humoorikas „See juhtus raamatukogus: tõestisündinud lugusid", ilusate piltidega „Library: architecture + design" ja kultuuriajalooline „Raamatumõtted".

Kõik valitud raamatud on pärit raamatukogu põhikogust ning neid saab peale näitust lugemiseks laenutada. Kuni teosed on näitusel, saab ennast teenindaja juures raamatule järjekorda panna – nii saab raamatu laenutada kohe näituse lõppedes. Näitused on avatud 22.10–10.11.2018.