Teadus

„Rakett 69“ ootab TLÜ tudengeid pardale

Pisut vähem kui kuu on noortel aega kandideerida ETV teadust populariseerivale võistlusele „Rakett 69“, mille peaauhind on 10 000 euro suurune stipendium. Eelvooru läbinutel tuleb oma kiirust näidata teadustakistusrajal, kust 15 nutikamat noort pääsevad põhivõistlusele ehk 9. hooaega alustavasse telesaatesse.

Rakett 69 eelmise hooaja võistlejad

Uuest hooajast on ka Tallinna Ülikool „Rakett 69“ partner. TLÜ pakub saate kolmele parimale võimaluse asuda sisseastumiseksamiteta õppima mistahes vabalat valitud bakalaureuseõppe erialale (v.a filmikunst). Väärtustades kõrgelt teaduspõhist õppetööd, on ülikool loonud teadusandekatele noortele kõik võimalused oma potentsiaali arendamiseks tippteadlaste juhendamisel.
 

Uuel hooajal on saate tegijatel plaanis senisest veel enam kaasata Eesti tehnoloogiaettevõtteid ja teadusasutusi. Nii näiteks on sellest hooajast alustatud koostööd Eesti Energiaga ning lisaks Tartu Ülikoolile ja Tallinna Tehnikaülikoolile on kaasatud ka Tallinna Ülikool.

Teadusvõistlus „Rakett 69“ on oluline hüppelaud ja võimaluste pakkuja noortele, kes soovivad oma unistuste suunas kiiremini edasi liikuda. „Kutsun seega üles kõiki, kes veel täna kaaluvad või kes tunnevad mõnda nutikat noor – täitke avaldus või suunake ta juba täna seda täitma,” ütles saate produtsent Kalev Smidt.

Möödunud hooaja võitja Kadi Siigur nendib, et teadussaade on ideaalne viis end tõestada ja proovile panna, sest iga hetk tuleb seada end uude olukorda, millesarnast varem ettegi kujutada ei suuda. „Need pole nagu kooliülesanded, mis on kõik ühesugused ja isegi mitte nagu olümpiaadide ülesanded, vaid seal saab reaalselt käed külge panna ning oma kooliteadmisi ka rakendama õppida, “ märkis Siigur.

Siigur rääkis, et saates osalemine andis kindlasti juurde enesekindlust ning usku, et ta saab hakkama. Teadussaates osalemise võimsat kogemust ei vahetaks ta enda sõnul aga mitte millegi vastu.

Saate produtsendi Kalev Smidti sõnul pakub „Rakett 69“ televaatajatele uuel hooajal, nagu ikka, põnevaid ülesandeid, katseid, uusi teadmisi ja kamaluga ootamatuid pöördeid. Smidt soovitab kindlasti kõigil huviliste silma peal hoida saate sotsiaalmeedia kanalitel.

Saatesarja oodatakse 15–24-aastaseid teadushuvilisi noori. Peaauhinna ehk 10 000 euro suuruse teadusstipendiumi paneb välja Eesti Teadusagentuur. Lisaks võimaldavad Eesti kõrgkoolid (TTÜ, TÜ, TLÜ) teadusvõistluse kolmele parimale sisseastumiseksamiteta õppima asumist.

„Rakett 69“ alustab ETVs 2019. aasta jaanuarist. Kandideerimisavaldusi saab esitada 20. oktoobrini veebilehel www.rakett69.ee/kandideeri.