Tallinna Ülikool alustab avalduste vastuvõttu

23. juunil algab sisseastumisavalduste esitamine Tallinna Ülikooli, seda infosüsteemis SAIS. Avaldusi (kuni kahele erialale) saab esitada 4. juulini. 1.-3. juulini saab vajadusel tuua ülikooli lisadokumente, sisseastumiseksamid toimuvad 6.-12. juulini.

tallinna ülikooli mare maja

Sel õppeaastal avatakse 39 bakalaureuseõppe ja kuus rakenduskõrghariduse eriala. Uue nime ja sisuga on „Matemaatika, majandusmatemaatika ja andmeanalüüs“.

60 magistriõppe eriala seas on mitu uut ingliskeelset õppekava nagu Avatud ühiskonna tehnoloogiad, Inimõigused digitaalses ühiskonnas, Haridusinnovatsiooni juhtimine ning Sotsiaalne ettevõtlus. Pärast väikest vaheaega on tagasi eestikeelne kava Informaatikaõpetaja, kooli infojuht.

Doktorikavasid on 15, uus nende seas Audiovisuaalkunstid ja meediauuringud.

Eelkõige sisseastujale mõeldes avas Tallinna Ülikool ka uue veebi. Kõik õppekavad on koondatud erialade moodulisse, kus vastavalt tasemele, keelele ja üksusele saab tulevane tudeng valida välja enam huvi pakkuvad erialad. Valitud erialale saab kandideerida läbi infosüsteemi SAIS.

Esimest korda pakutav uudne digilahendus aadressil vurr.tlu.ee. aitab neid, kel häid ideid napib või vastupidi – neid, kellel tundub, et valikuid on liigagi palju. Digitaalne nõustaja annab vastavalt isikuomadustele, tugevustele, huvidele ja väärtustele kõige sobivamad erialavasted ning võimalikud karjääriteed erinevates ametites.

Ülikooli võetakse vastuvõtulävendi ületanud kandidaadid paremusjärjestuse alusel. Lävend bakalaureuseastmes on 65, magistriõppes 70 ja doktoriõppes 75 palli.

Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse magistriõppe puhul jooksvalt pärast vastuvõtueksami tulemuste selgumist, kuid hiljemalt 13. juulil, bakalaureuseõppe puhul aga 13. juulil. Õppima asumise soovist tuleb teada anda kolme päeva jooksul pärast vastuvõtmise teate saamist.

Lisainfo:
Merit Paist