Seminar

01.12.2021 kell 16.00 - 16.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

„Kui turvaline on koolis LGBT+ õpilasel?”

Terasem silm on ehk linnaruumis või sotsiaalmeedias märganud kampaaniat, kuidas 68% LGBT+ õpilastest kogevad koolis enda soolise eneseväljenduse tõttu vaimset vägivalda. Lisaks vaimse vägivalla kogemisele selgus Eesti LGBT Ühingu korraldatud uuringust, et 19% LGBT+ koolinoortest on kogenud enda soolise ja seksuaalse eneseväljenduse tõttu füüsilist vägivalda.

Paraku ei leia noored usalduslikku abi alati ka õpetajate seast. Levinud on, et õpetajad ise teevad vähemuste teemal vaenulikke kommentaare ning kiusamist nähes ei sekku nad ega teavita näiteks kolleege või vanemaid. Sekkumine pole alati ka nii lihtne. Tihti ei soovi LGBT+ õpilane, et kiusamisest teaksid tema pereliikmed, sest noor soovib enda seksuaalset või soolist identiteeti pereliikmete eest varjata.

Milline on LGBT+ noorte turvatunne meie koolides ja kuidas luua vähemuste jaoks kaasavamat hariduskultuuri, räägib Eesti LGBT Ühingu tegevjuht ja Tallinna Ülikooli vilistlane Kristel Rannaääre.

Saatejuht on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Vaata saadet

Facebooki sündmus