Carlos E. Lesmes pälvis EFTA galal tiitli „Parim dokumentaalfilm“

Tänavusel Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvis kategoorias „Parim dokumentaalfilm” tunnustuse Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi nooremteadur Carlos Eduardo Lesmes Lopez filmi „Üht kaotust igavesti kandsin“ eest.

Carlos E. Lesmes
Foto: err

Carlos Eduardo Lesmes Lopéz Kolumbia päritolu Eestis elav ja töötav režissöör. Pärast Nacional de Colombia ülikooli režii erialal lõpetamist 2010. aastal ning kaht aastat monteerija ja režissöörina töötamist kolis Carlos Eestisse. Siin asus ta Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituuti režii magistrikraadi õppima. Sellest ajast saadik on ta olnud Eesti filmitööstuses aktiivne liige.

Ehkki Carlost huvitavad ulme, teadus, koomiksid ja kvantfüüsika, siis enim paelub teda see, kuidas seda saab siduda seda kõike kokku inimeseks olemisega.

Äsja EFTA galalt parima dokumentaalfilmi tiitli pälvinud film „Üht kaotust igavesti kandsin“ valmis 2020. aastal. Tegemist on Carlos E. Lesmesi esimese täispika dokumentaalfilmiga, mille režissöör ta on.

Rõõmustame ülikoolis Carlos E. Lesmesi üle ning oleme uhked!