Teade

Fotod Vita maja avamisest

30. jaanuaril avati Tallinna Ülikool Vita maja, mis ühendab endas heli ja pildi, kunsti ja muusika, tantsu ja spordi võimalused.

bänner

Vaata galeriid Vita maja avamisest siin.

Mida Vitas näha saab ja mis võimalusi loomemaja pakub?

Vita maja ühendab endas heli ja pildi, kunsti ja muusika, tantsu ja spordi võimalused. Esinduslikes galeriides, aga ka ekraanidel hakatakse eksponeerima erinevate loominguliste projektide tulemusi, nii tudengite kui ka õppejõudude töid, samuti arhiivimaterjale.

Integreeritud kunsti ja muusika õppijate tarvis on valgusküllased ja inspireerivad tööruumid, kus teisaldatav mööbel ja digitaalsed ekraanid. Nüüdisaegne stuudio lubab läbi viia klassikalist joonistamise-maalimise kursust. Tantsu õppimiseks on Vita majas kaks vetruvate põrandatega suurt tantsusaali ning black box. Muidugi ootavad tantsijad ka publikut, üks põhjusi Vita majja tulla on KorFest Weekend.

Suur spordisaal on valdavalt mõeldud õppeks, aga siin hakkavad võistlema ka Tallinna Ülikooli esindused: Eesti meistritiitlit sihtiv korvpallinaiskond, mees- ja naisvõrkpallurid ning tõenäoselt ka Tallinna Kalev/TLÜ. Lisaks avatakse suur ning täiesti uue sisustusega jõusaal.

Vita arhitektuurse projekti tegi Salto arhitektuuribüroo OÜ, projekteeris Sweco Projekt AS, peatöövõtja oli AS Ehitustrust. Vita avamise järel on Terra, Astra, Silva, Mare, Nova ja Vita majast koosnev Tallinna Ülikooli kampus parimal kujul valmis, kusjuures vanima hoone ehk Terra ja Vita vanusevahe on 80 aastat.