Lapsed salvestasid naiste ja meeste tööd kunsti

Lastekaitse päeval ehk 1. juunil avalikustas žürii võrdse palga päeval ehk 23. märtsil välja kuulutatud õpilaste kunstikonkursi “Amet ja palk” tulemused.

arina gurieva töö
Arina Gurjeva töö

Konkursil mõtestati erinevate ametite väärtustamist ühiskonnas, ameti ja palga seoseid ning naiste ja meeste palku.

Võistlus peeti Tallinna Ülikooli “Soolise palgalõhe vähendamise” projekti raames ja koostöös Eesti Kunstikoolide Liidu ning Pärnu Kunstide Kooliga.

Laekus 98 võistlustööd 17 üldharidus- ja kunstikoolist.  Igas vanuserühmas – 1. - 4.; 5. - 9. ja  9. - 12. klass – valiti välja žürii lemmikud ning üldvõitja. Kohti välja ei jagatud, sest võitnud tööd olid kõik eriilmelised ja head:

Žüriisse kuulusid Eesti Kunstikoolide Liidu, Pärnu Kunstide Kooli, Eesti Teadusagentuuri ja TLÜ “Soolise palgalõhe vähendamise” projekti esindajad ning kunstnik Fideelia-Signe Roots. Kõiki näitusele esitatud töid saab vaadata virtuaalsel näitusel TLÜ projekti  “Soolise palgalõhe vähendamine” koduleheküljel. Taustateavet konkursi kohta leiab ka Eesti Kunstikoolide Liidu kodulehelt.

Võidutööde galerii

Soolise palgalõhe põhjuste paremaks selgitamiseks ning seeläbi lõhe vähendamise võimaluste otsimiseks tellisid Eesti Teadusagentuur ja Sotsiaalministeerium uuringu „Soolise palgalõhe vähendamine“, mis kestab aastatel 2019-2021. Uuringut viivad läbi Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ning Statistikaamet. Teadustööd rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:
Barbi Pilvre, TLÜ “Soolise palgalõhe vähendamine” kommunikatsioonijuht  barbi@tlu.ee, 56207220
Rita Proos, rita@kunstidekool.parnu.ee, 56171745, Eesti Kunstikoolide Liidu kommunikatsioonijuht

Kunstikonkursi parimad:

1.- 4. klass: Aliise Kull, Kert Karm; Simuna Kool, õpetaja Elle Alber; Helena Lõiv, Jete Jessica Pilt, Katre Parman ja Tanel Tuvike, Karl Markus Kuus, Rasmus Moor, Vastseliina Gümnaasium, õpetaja Kertu Torn; Eliisa Miadzieles ja Miia Martha Aasaväli, Türi põhikool, õpetaja Triin Prints.

5. - 9. klass: Leene Martoja, Paide Hammerbecki Põhikool, õpetaja Helen Trug; Marta Tüür ja Rael Natali Ets, Randvere Kool, õpetaja Triin Hallik; Mia Kuulme, Lagedi Kool, 8. klass, õpetaja Tiina Janson; Risto Parv, 9. klass, Võru Kreutzwaldi kool, õpetaja Aire Perk.

10. - 12. klass: Häli Palmiste, Heldin Riga, Kaili Hansen ning Veronika Pavliuk ja Martiina Vaht,  10.klass Pärnu Koidula Gümnaasium, õpetaja Madli Lavin; Katrin Butsinskaja ja Elizaveta Peljovina, Ehte Humanitaargümnaasium, õpetaja Jelena Hohlova; Epp-Katariina Jaanson, Hugo Treffneri Gümnaasium, õpetaja Aare Ristikivi.