Teade

In Memoriam Priit Kruus

Lahkus Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse lektor Priit Kruus (3.12.1981 – 25.11.2018).

Priit Kruus

Õpetaja Priit Kruusi särav teekond jäi väga lühikeseks. Aga õpilased mäletavad teda ülivõrdes: „Priit oli õpetaja suure tähega,“ ütles üks neist. „Priit oli mu lemmikõpetaja, tema pärast olen seal, kus ma praegu olen,“ lausus teine.

„Priit oli hingega iga asja juures, mida ette võttis,“ hindavad need, kellega ta Tallinna Ülikoolis koos töötas. „Priit tegi kõike südamega, ei olnud ainult kolleeg, ta oli Sõber. Avatud, särasilmne, toetav. Tema siirust ja soojust jäävad igatsema kõik.“

Priit Kruus lahkus hetkel, mil tema väga suur teekond võinuks alles alata. Kinoteatri monotükk „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine. Kuidas saada heaks õpetajaks?“ täitis saale üle terve Eestimaa. Tallinna Ülikoolis kaitses ta tänavu doktoritöö „Vaikne avangard. Eesti noorkirjanike rühmituste laine ja uue meedia kooslused: Erakkonnast ZA/UM-ini“.

Järgmisel aastal tähistab Tallinna Ülikool 100 aasta möödumist järjepideva õpetajahariduse algusest Tallinnas. Just Priit Kruusi nägi ülikool kõnelemas juubeliaasta suurtel ja tähtsatel sündmustel, juba oli ta lubanud anda oma parima, et õppimine, õpetamine ja õpetajate õpetamine Eestis veelgi suuremasse ausse tõuseks.

Priit Kruus enam siiski ei kõnele.

Priit Kruusi ärasaatmine toimub neljapäeval, 6. detsembril kell 14 Nõmme Rahu kirikus.