Teade

In memoriam Silvia Õispuu

Lahkunud on Silvia Õispuu, ajalooõpetajate koolitamise üks algatajaid Tallinna Ülikoolis.

in memoriam

Tallinna Pedagoogilises Instituudis/Tallinna Pedagoogikaülikoolis töötas ta aastatel 1991-2005, algul Pedagoogika Uuringute Instituudi sektorijuhataja, hiljem ajaloo õppetooli dotsendina ajaloodidaktika alal.

Silvia Õispuu oli 1980. aastate lõpul aktiivne ajalooõpetuse uuendaja ja koordineeris ainekavade arendustööd. TLÜ-s töötades koostas ta aga ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajate koolitamise õppekava.

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi auliige Silvia Õispuu sündis 19. juunil 1934. Ta lõpetas Haapsalu Pedagoogilise Kooli algkooliõpetajana, Tartu Õpetajate Instituudi 7-kl kooli ajalooõpetajana ning TRÜ Kaugõppe Pedagoogilise Instituudi keskkooli ajalooõpetajana. Seejärel õppis Silvia Õispuu Üleliidulise Pedagoogikateaduste Akadeemia kaugõppeaspirantuuris ja kaitses pedagoogikakandidaadi kraadi ajaloo õpetamise erialal.

Aastatel 1962-1991 töötas ta ENSV Pedagoogika Teadusliku Uurimise Instituudis vanemteaduri ja sektorijuhatajana.