Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Raimo Pullatit tunnustati Varssavi ülikooli elutööpreemiaga

Laupäeval, 27. märtsil toimus Varssavi ülikooli Kazimierzi palee Senati saalis koroonapandeemiale vaatamata kolmandal katsel pidulik sündmus, kus autasustati rahvusvaheliselt teenekaid ajaloolasi.

Autasustamine

Pidulikku koosviibimist juhatas Varssavi ülikooli Ida-Euroopa uuringute instituudi direktor ja ülikooli ajakirja Przeglad Wschodni peatoimetaja Jan Malicki. Galal osales ka Eesti Vabariigi Suursaadik Poolas Martin Roger. Sisuka laudatio Eesti laureaadist pidas Mickiewiczi nim. Poznani Ülikooli professor Boguslaw Bakula.

Tallinna Ülikooli emeriitprofessorit, Johannes Paulus II nim Lublini Katoliikliku Ülikooli ja Läti Teaduste Akadeemia audoktorit ning Poola Kunstide ja Teaduste Akadeemia välisliiget Raimo Pullatit tunnustati kõrgeima teadusliku autasuga – elutööpreemiaga (nagroda specialna).

Varasematel aastatel on selle kõrge autasu vääriliseks tunnustatud 2017. aastal surnud Varssavi ülestõusus invaliidistunud erakordselt võimekas uurija ja teadusorganisaator, Johannes Paulus II nim Lublini Katoliikliku Ülikooli professor ja tuntud Kesk- ja Ida-Euroopa Instituudi rajaja, karismaatiline Jerzy Kloczkowski, tuntud Poola ajaloo uurija prof Norman Davis Londoni Ülikoolist, Poola-Baltikumi suhete uurija, Poola Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi emeriitprofessor Piotr Lossowski, Harwardi Ülikooli tuntud sovjetoloog prof Richard Pipes, Eestis hästi teatud ajaloolane ja teoreetik Miroslaw Hroch Prahast jt.

Alles hiljuti pälvis prof Pullat, Teise maailmasõja alguse 80-aastapäeva tähistamisel, Poola Teise maailmasõja muuseumi ja Gdański Tehnikaülikooli poolt kolonelleitnant Jan Kowalewski autasu The World for Poland ja möödunud aastal Poola Välisministeeriumi kõrge tunnustuse – Bene Merito autasu.

Autasustamine

Foto: vasakult Eesti Suursaadik Poolas Martin Roger, prof Raimo Pullat ja Varssavi ülikooli Ida-Euroopa uuringute instituudi direktor Jan Malicki. Erakogu