Tallinna Ülikoolis kohtuvad Läänemere valgala ülikoolide võrgustiku BUP rahvuslike keskuste juhid
21.-23. mail toimub Tallinna Ülikoolis Läänemere valgalal asuvate ülikoolide võrgustiku The Baltic University Programme (BUP) rahvuslike keskuste juhtide kohtumine. Tegemist on ühe suurima ülikoole ühendava rahvusvahelise koostöövõrgustikuga maailmas, mis teeb hariduse ja teaduse alast koostööd säästva arengu ja demokraatia suunal. Kohtumine toimub Eesti eesistumise ajal ja osalevad liikmesriikide rahvuslike keskuste juhid.

BUPi Eesti rahvusliku keskuse direktor, TLÜ jätkusuutliku hariduse külalisteadur Katrin Männik ütles, et Tallinna Ülikool tunnustab ülikoolide kasvavat rolli kestliku arengu toetamisel - seda nii üliõpilaste ja töötajate mõtteviisi kujunemisel kui ka teadustulemuste rakendamisel. “Just seetõttu on Tallinna Ülikoolis toimuv BUPi rahvuslike keskuste juhtide kohtumine ja ülikoolide regionaalne koostöö BUPis ülimalt olulised, kuna nii on võimalik tulevasteks kriisideks paremini valmistuda ja saada koos üle ka geopoliitilisest väljakutsetest,” selgitas Männik.
Kohtumise esimesel päeval keskendutakse Erasmus+ koostöövõimalustele BUPi võrgustiku vaates sh ka Ukrainas. Lisaks toimub põgus tagasivaade käesoleval aastal toimunule ja Eesti eesistumise perioodile.
Kogu rahvuslike juhtide kohtumise eesmärk on edasi liikuda võrgustiku strateegia koostamisega aastateks 2026-2030, millele lisandub sel korral võrgustiku teemade kommunikatsiooni arendamine ja tugevdamine nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt.
BUPi põhitähelepanu on alates selle loomisest 1991. aastal olnud jätkusuutliku arenguga seotud küsimused. Seni on Eestis põhitähelepanu saanud BUPi üliõpilaskonverentsid ja suvekoolid, ülikoolides on õpetatud BUPis välja töötatud kursuseid. Tallinna Ülikoolist on Uppsala Ülikooli sertifikaadi BUPi kursuse lõpetamise kohta saanud üle 600 üliõpilase, kes kõik on edukalt sooritanud rahvusvahelise eksami. Edaspidi on eesmärk enam koostööd teha teadusprojektide osas, mis loob võimalusi nii doktorantidele kui teadlastele. Teemad, millega BUP võrgustikus tegeletakse, on kliimamuutused, taastuvenergia, jätkusuutlikud ühiskonnad, kestlikud veevarud, linnade- ja maapiirkondade areng, jätkusuutlik mobiilsus, ringmajandus, jätkusuutlik turism, jätkusuutlik haridus ja jätkusuutlik toidu tootmine.