Teadus

Tänases „Ekspert eetris“ saates räägib Merit Rickberg sellest, kuidas tunda ära manipulatsiooni

2022. aasta esimeses Tallinna Ülikooli saatesarjas „Ekspert eetris“ räägime manipulatsioonist ja kuidas seda ära tunda. Teemat avab Juri Lotmani semiootikavaramu juhataja, Tartu Ülikooli doktorant ja veebipõhise õppematerjali „Õpi ära tundma manipulatsiooni“ üks loojatest Merit Rickberg.

Saade „Kuidas tunda ära manipulatsiooni“

Veebipõhine õppematerjal „Õpi ära tundma manipulatsiooni“ õpetab märkama erinevaid vaenuliku infomõjutustegevuse viise ning annab juhiseid, kuidas nendega kokku puutudes toimida. Infomõjutustegevuse võtted on muutumas üha keerulisemaks ning seega ka raskemini äratuntavaks. Õpikeskkonna eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust infojulgeolekust ning arendada nende teadmisi sellest, kuidas kaasaegses inforuumis ohutult liigelda.

Õpikeskkond on loodud pidades silmas Kaitseväe koolitusvajadust ning on mõeldud kasutamiseks nii tegevväelastele kui ajateenijatele suunatud õppetöös. Samas sobib see ka laiemalt meediahariduse õppematerjaliks. Õppematerjali loojad on Tartu Ülikooli semiootika osakonna teadurid Andreas Ventsel, Mari-Liis Madisson ja doktorant Merit Rickberg ning Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kaasprofessor Sten Hansson.

Saade „Kuidas tunda ära manipulatsiooni“ läheb eetrisse täna, 26. jaanuaril kell 16 Postimees TV vahendusel. Saatejuht on BFM-i lektor Mart Soonik.

Vaata saadet

Facebooki sündmus