TLÜ, TÜ ja inimarengu aruanded telesaates

Esimest korda eesti inimarengu aruannate 25-aastases ajaloos toob saatejuht Urmas Vaino ühe laua taha kõigi aruannete peatoimetajad.

Suud Puhtaks: Eesti inimarengu aruanded

Täna õhtul kell 20 eetrisse minevas ETV saates „Suud puhtaks“ tulevad esmakordselt kokku kõik Eesti inimarengu aruande kuus peatoimetajat: Marju Lauristin (TÜ), Mati Heidmets (TLÜ), Erik Terk (TLÜ), Raivo Vetik (TLÜ), Tiit Tammaru (TÜ) ja Helen Sooväli-Sepping (TLÜ). Koos käsitletakse 25 aasta jooksul avaldatud Eesti inimarengu aruannete tähtsust, ühiskonna arenguteid, aga ka nurjatuid ühiskondlikke probleeme, mille mõistmisele, lahendamisele ja lahenduste väljatöötamisele on sotsiaalteadlased järjekindlate pingutustega kaasa aidanud. Hinnatakse ka seda, mil määral poliitikud uuringutes rõhutatud kitsaskohti kuulda võtavad.

Tallinna Ülikool andis välja inimarengu aruannet aastatel 1995-2003, lisaks on olnud enamus peatoimetajaid just Tallinna Ülikoolist. 2006. aastast alates annab kogumikku välja SA Eesti Koostöö Kogu.