Kultuur

Ülikooli õuele sõitis kullast mägi

Tallinna Ülikooli õuel, küll veel rohelise katte all, seisab kunstiteos, mille kavandi pealkiri oli "Ainult unes ja ...". Juba enne ülikooli siseõuele Vita maja ette jõudmist hakkas ta siiski kandma (hüüd)nime "Kullast mägi".

Kullast mägi

Tegemist on Tallinna Ülikooli Vita hoone kunstiteose konkursi võidutööga, mille autorid on Oliver Soomets ja Magnus Andre. Konkurss korraldati, kuna vastavalt seadusele peab uute ehitiste puhul 1% maksumusest kuluma kunstile. Seega on töö maksumus 62 000 eurot.

"Mind võlus kõige rohkem intriig, mis võidutöös on. See midagi, mida päriselus ju olla ei saa – nimelt mägi, mis on kullast ja teeb häält! Või siiski? See on nagu unistus või unenägu, mis annab ainest erinevateks lugudeks,“ kommenteeris žürii esimees Katrin Saks vahetult peale valiku tegemist.

Kuigi fotod sellest, mismoodi kunstiteost välja näeb, on juba olemas, eemaldatakse kate alles pidulikul avamisel, mis on plaanis ühendada Tallinna Ülikooli tänavu cum laude lõpetanute vastuvõtuga.

Vaata galeriid kunstiteose tulekust