Konverents

Konverents "People on the Move. Migrants, Refugees, and Citizenship Rights"

Konverentsi eesmärgiks on edendada kõrgetasemelist akadeemilist debatti kaasaja ühe fundamentaalseima ja intrigeerivaima teema üle, milleks on ränne ning sellega seonduvad väljakutsed. Läbi akadeemilise arutelu peaks konverents pakkuma mõistlikku ning liberaalset vaatenurka rändele kui ühiskondi tugevalt mõjutavale nähtusele ning sellega kaasnevatele väljakutsetele, aga ka võimalustele.

Ühiskonnateaduste instituut

Conference "People on the Move. Migrants, Refugees, and Citizenship Rights"

Date: 7-8 February 2019
Place: Tallinn University (Narva Road 29), room A-002

Conference "People on the Move. Migrants, Refugees, and Citizenship Rights"

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Lähtudes peamiselt normatiivsest perspektiivist, diskuteeritakse konverentsil migrantide ja põgenike kui ühiskonnaliikmete staatuse üle ning nende õiguse üle saada kodakondsust.

Saavutamaks nimetatud eesmärki, on antud konverentsile kokku kutsutud valitud rühm suurepäraseid oma ala eksperte, kes enda intelligentsi ja uurimistööga on tuntud kui migratsioonivaldkonna akadeemilise debati põhitegelased. Kutsutute hulgas on Georgetowni Ülikooli õiguse ja filosoofia professor David Luban, Frankfurdi Goethe Ülikooli õigusteooria, kriminaalõiguse ja kriminaalprotsessi õiguse professor Klaus Günther, Pariisi Universite Rennes 1 filosoofiaprofessor Catherine Colliot-Thélène, Pariiisi CNRSi vanemteadur Catherine Wihtol de Wenden, Hispaania Leoni Ülikooli ja Oslo ARENA keskuse teadur Agustin Jose Menendez, Pariisi Sciences Po õigusfilosoofia professor Julie Saada, Londoni Birkbecki Ülikooli õiguse professor Michelle Everson, Kölni Ülikooli poliit- ja sotsiaalfilosoofia professor Christine Chwaszczca ning Münsteri Ülikooli Õigusfilosoofia Uurimisinstituudi direktor Thomas Gutmann.

Lisaks meie oma Tallinna Ülikooli EDK vanemteadur Luule Sakkeus ning ÜTI võrdleva poliitika professor Raivo Vetik.

Osalustasu konverentsil ei ole, vajalik vaid eelnev registreerumine! Kõik huvilised on oodatud osalema!

Ürituse programmi ja esinejad leiate konverentsi kodulehelt.

Facebooki üritus

REGISTREERUMINE