Seminar

Seminar "Lapse suhted, mis kestavad nii heas kui halvas"

Ühiskonnateaduste instituut

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Kui olete isiklikult või tööalaselt kokku puutunud asendushooldusega ja olete ema või isa, kasvataja või õpetaja, politseinik või kohtunik, riigiametnik või lastekaitsetöötaja, tudeng või õppejõud, siis ootame teid seminarile „Suhe lapsega, mis kestaks nii heas kui halvas“, mis toimub 7. novembril 2018 kell 10:00-16:00 Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 25).
Kohapeal on sünkroontõlge vene ja inglise keeles. Seminar on osalejatele tasuta.

Saame kokku, et
> saada uusi teadmisi, kuidas luua ja hoida suhet lapsega
> ühtlustada arusaamist kasutusel olevast sõnavarast
> kaardistada üheskoos asendushoolduse väljakutsed

Mis tahes põhjusel asendushooldusele paigutatud lapsel on sageli raske luua oma uute hooldajatega korrapäraseid kiindumusmustreid. Selleks, et taastada lapse usk sellesse, et suhe tõepoolest kestaks nii heas kui halvas, on olla empaatiliselt lapse kõrval tema hirmudes ja kahtlustes pakkudes talle kuude ja aastate jooksul ühise koosolemise kogemusi.

Seminaril teevad ettekande:

Karmen Toros (Tallinna Ülikool) räägib sellest, kas ja kuidas kostub täiskasvanuteni lapse hääl. Mida teha selleks, et laps räägiks seda, mida ta tunneb, mitte seda, mida täiskasvanud temalt ootavad.

Ingrid Sindi (Tallinna Ülikool) jagab oma veendumust, kui oluline on iga lapse arengu jaoks oma eluloo tundmine ja ise oma elusündmustele tähenduste andmine läbi jutustamise.

Maire Riis (Laste ja Noorte Kriisiprogramm) selgitab, kuidas lapse käitumine “räägib” tema traumakogemusest ja kuidas “aeg ei ravi haavu” ning mida saab täiskasvanu teha, et laps võiks endal lubada ka sisemiselt turvaliselt tunda.

John Simmonds (Coram BAAF, perekonnas hooldamise ja lapsendamise akadeemia) jagab oma kogemusi sellest, kuidas terapeutilise hoolduse põhimõtete kasutamine on toonud kaasa positiivseid muutusi lapse ja vanema suhetesse.

Ruum: päeva esimene pool M-218 (Uus-Sadama 5, II korrus), teine pool T-320 (Narva mnt 25, III korruse aula)
Korraldajad: Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituut, Moreno Keskus, SEB Heategevusfond, Laste ja Noorte Kriisiprogramm, MTÜ Oma Pere

Registreerimine (kuni kohti jätkub)
Kontakt: seminar@omapere.ee või telefonil +372 509 0852.