Edulugu

Anu Toots valiti Euroopa heaoluriigi ja sotsiaalkaitse tuleviku analüüsimise ekspertgruppi

Septembris kuulutas Euroopa Komisjon välja konkursi panemaks kokku kõrgetasemelist ekspertgruppi Euroopa heaoluriigi ja sotsiaalkaitse tuleviku analüüsimiseks. Ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalpoliitika professor Anu Toots oli üks 12 tippteadlasest, kes 75 kandidaadi seast välja valiti.

pilt

Septembris kuulutas Euroopa Komisjon välja konkursi panemaks kokku kõrgetasemelist ekspertgruppi Euroopa heaoluriigi ja sotsiaalkaitse tuleviku analüüsimiseks (High-Level Group on the future of social protection and of the welfare state in the EU).

Sotsiaalpoliitika professor Anu Toots oli üks neist 12 tippteadlasest, kes 75 kandidaadi seast välja valiti. Ekspertgruppi kuulub majandusteadlasi, juriste, sotsiolooge, politolooge; ka sellised tuntud nimed nagu Anton Hemerijck (European University Institute), Bernhard Ebbinghaus (Oxford/Mannheim), Catherine Mathieu (Sciences Po). HLG-d juhib endine  EL Tööhõive ja sotsiaalküsimuste volinik ning mõjuka  DIKTIO mõttetanki juht Anna Diamantopoulou.

HLG missiooniks on pakkuda Euroopa Komisjonile välja visioon heaoluriigist, mis oleks nö fit for the future ja suudaks edukalt toime tulla globaalsete megatrendide, aga ka heaoluriigi konkreetsemate väljakutsetega nagu vähenev maksubaas ja muutuv töömaailm.
Visioon peab olema novaatorlik, ent samas ka rakendatav.  Raport, mille HLG aasta pärast Euroopa Komisjonile üle annab, saab sisendiks  poliitikavalikutele, mille peavad pakkuma kestlikku ning ajaga kaasas käivat sotsiaalset kaitset kõigile.

LEK pressiteade

pilt