Mis teeb sotsioloogi õnnelikuks?

Tallinna Ülikooli Meediaväravas avanes ühiskonnateaduste blogi. Ühes esimestest postitustest küsitleb sotsioloog ja filmirežissöör Peeter Vihma ülikooli tuntud vilistlasi, et saada teada, mis võimaldab sotsioloogiat õppinud inimesel olla õnnelik. Blogis kõneldakse ka projektist intrigeeriva nimega Hurmur.

mõtlev inimene

Tallinna Ülikooli Meediaväravas avanes ühiskonnateaduste blogi. Ühes esimestest postitustest küsitleb sotsioloog ja filmirežissöör Peeter Vihma ülikooli tuntud vilistlasi, et saada teada, mis võimaldab sotsioloogiat õppinud inimesel olla õnnelik. Blogis kõneldakse ka projektist intrigeeriva nimega Hurmur.

Sotsioloogia alal on TLÜ ühiskonnateaduste instituudis ka sisulisi muutusi. Uuendati magistriõppekava, mis on nüüd praktilisem ning vastab enam tööturu ootustele. „Eesmärk on, et iga Tallinna Ülikooli sotsioloogiamagister tunneks end kindlalt uurimismeetodite ja sotsiaalse analüüsi alal,“ lausus instituudi sotsioloogiaprofessor Ellu Saar. „Teooriate kõrval avardavad õppija silmaringi uued interdistsiplinaarsed kursused, laiemad on praktikavõimalused.“

Magistriõppesse astujatelt eeldatakse kõrgharidust sotsiaalteadustes. Tsükliõpet (6 sessiooni, neljapäev-laupäev) on võimalik suures osas katta õppepuhkuse arvelt. Riigieelarvelisi õppekohti on 16.

Sotsioloogia eriala lisainfo:
Liis Ojamäe
sotsioloogia dotsent
Telefon 6199 883
E-post liis.ojamae@tlu.ee

Tutvu sotsioloogia magistriõppekavaga