Teade

Tallinna Ülikooli Podcasti uues osas tutvume vaktsiinidiplomaatiaga

Ingliskeelse taskuhäälingu viiendas saates on Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektoril Terry McDonaldil külas professor Mika Aaltola (FIIA / TLÜ ühiskonnateaduste instituut). “Üks maailm, üks tervis” on mõte, mis teemat kõige paremini avab.

Mika Aaltola

Vestluses arutatakse, mis on vaktsiinidiplomaatia mõju rahvusvahelisele poliitikale ja mida vaktsiinidiplomaatia üldse tähendab. 

“Vaktsiinidiplomaatia toob riigi kodanikeni isiklikuma seose kui pelgalt rahvusvahelise abi andmine või sadamaehitus,” selgitab professor Aaltola. “See on midagi, mis neile otseselt ka midagi annab ja kasu toob, seega võrreldav pigem toiduabi andmisega ja esmavajaduste rahuldamisega.”

Kuna vaktsiine toodavad rahvusvahelised suurettevõtted, mitte iga riik oma maailmanurgas ise, siis kipuvad need enamasti olema Ameerikas toodetud, ka see, mille ta ise just Euroopas sai. Professor Aaltola sõnul mõtlevad inimesed vaktsiinidest siiski rahvusriigi tasandil, kuigi oma keerulise ülesehituse tõttu on vaktsiinitootmise puhul tegemist väga spetsiifilise paljudest faktoritest sõltuva protsessiga. Vaktsiinide tootmiseks kasutatakse ligi 2200 erinevat komponenti, mida omakorda toodetakse rohkem kui kümnes riigis.

Et teada saada, kas ja kuidas Hiina, Venemaa, Ameerika Ühendriigid ja Euroopa sellega hakkama saavad, kuula taskuhäälingut:
Soundcloud
Spotify