Teade

ÜTI lõputööd meedias

Covid

Igal aastal kaitstakse ÜTIs mitmeid põneva lõputöid, mis puudutavad ühiskondlikult aktuaalseid ja olulisi temaatikaid. Võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts ja tema juhendatav Hauke Schulz otsustasid, et ühiskonda kõnetavad ja heal tasemel lõputööd ei tohiks jääda kusagile digiarhiivi
„tolmuma“, vaid neid tuleks tutvustada ka avalikkusele. Nii sündiski Hauke Schulzi (Politics and Goverance õppekava) lõputööle toetudes artikkel Sirbis, kus vaadeldakse parempopulistide käitumist ja koroonakriisi.

Artiklis võrreldakse meie EKRE ja Austria Vabaduspartei (FPÖ) käitumist ja retoorikat koroonaepideemia esimese laine ajal (2021 kevadel). Kontrast oli rabav: ekrelaste olukorra tõsidust mõistev ratsionaalsus vastandumas Vabaduspartei vandenõuteoreetilisusele. Kuid sama kõnekad on
ka kahe partei sarnasused: mõlemad kasutasid koroonakriisist tingitud ebakindluse varmalt ära, et tõsta kilbile ja julgeolekustada oma lemmikteema – sisseränne. Kokkuvõttes leitakse, et Eestil siiski vedas, et EKRE oli koroonakriisi ajal pigem valitsuses, mitte opositsioonis.
 

 

Lisaks võib lugeda ka teisi Tõnis Saartsi sulest viimastel kuudel ilmunud meedialugusid:

Postimehes ilmunud artikkel „Teise Eesti taastulemine“, näitab, et kahekümne aasta eest sotsiaalteadlaste poolt välja käidud kahe Eesti kujund on jätkuvalt aktuaalne.

Viimane ERR päevakommentaar„Vähetõenäoline maksudebatt ja rajasõltuvuse taak“ räägib surnult
sündinud maksudebatist ja sellest, kuidas rajasõltuvuse efekt ei luba suurtel erakondadel välja käia ühtegi tõeliselt uudset ja radikaalset ideed.

Maikuus ilmunud Postimehe arvamusartikkel aga kõneleb, kui ebatüüpiline peaminister on Kaja Kallas, kui kõrvutada teda varasemate Reformierakonna ridadest tulnud täitevvõimu juhtidega.