TLÜ blogi

Rahvusvaheliste doktorantide konkursil esindavad TLÜ-d Larissa Barbosa Curi ja Peadar Callaghan

Eesti Teaduste Akadeemia võistlus „Teadus 3 minutiga“ toimub ingliskeelsena esimest korda.

Tallinna Ülikool

Väljavalitud doktorantidele toimuvad koolitused esitlusoskuste, kirjutamisoskuste ja stressijuhtimise valdkonnas, samuti kirjutavad nad oma uurimisvaldkonna kohta populaarteadusliku artikli. Konkursi finaal koos esitlustega toimub oktoobris Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Tallinna Ülikooli esindavad Larissa Barbosa Curi Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituudist ning Peadar Callaghan digitehnoloogiate instituudist. 

Larissa Barbosa Curi

Larissa Curi Mis on sinu konkursile esitatud uurimisvaldkond? 
Uurin õudusfilmide suulisi sisuedastusi - mis saab siis, kui tegelane räägib ühest mineviku sündmusest, mille tunnistajaks ta oli, või kirjeldab midagi, mida ta näeb (aga publik seda ei näe). Õudusfilmide žanr on juba mõnda aega olnud mulle huvipakkuv teema ja see konkreetne narratiivi strateegia näib esmapilgul meile vastuoluline, sest film ise on visuaalne meedium. Kuid need stseenid võivad olla oma kirjeldustega väga tõhusad. Mind huvitab see, kuidas publik suhtub verbaalsesse sisuedastusse stseeni vaatlemisel (peamiselt, kui tegelane oma lugu räägib) ja võrrelda seda otseselt stseeni emotsionaalse mõjuga, kus õudust visuaalselt näidatakse. Usun, et see on filmitegijatele väga väärtuslik, laiendades jutustamisstrateegiaid ja võimaldab meil teha huvitavamaid žanrifilme. 

Mis on sinu enda taust ja kuidas jõudsid TLÜ-sse õppima?
Õppisin Brasiilias sotsiaalset kommunikatsiooni ja tulin 2018. aastal esimest korda Eestisse, et teha filmiõppe magister. Veetsin aasta BFM-is õppides ja otsustasin hiljem jääda siia ka doktoriõppesse, lähtudes kooli uutest uurimissuundadest (neurocinematics).

Mida ootad konkursilt?
Enda uurimistöö jagamine väljaspool ülikooli on suurepärane võimalus, kuid kõige rohkem ootan teiste finalistide esitlusi ja ideede vahetamist. Uurimistöö populariseerimine on samuti oluline: usun, et peaksime tegelema sellega, et meie uuringud ja leiud ei ringle ainult akadeemilistes ringkondades. Ootan huviga, mida teistes valdkondades uuritakse. 

Peadar Callaghan

Pedar CallaghanMis on sinu konkursile esitatud uurimisvaldkond? 
Õpin küberturvalisuse mänge ja kuidas neid saab kasutada, et aidata inimestel õppida. Küberturvalisus on keeruline teema, mis paljude arvates on ainult tehniliselt mõtlevate inimeste vastutus. Kuid see on asi, millest kõik lastest kuni tegevjuhini peavad olema teadlikud. Kokkuvõttes - kuidas muuta õppimist kaasahaaravamaks.

Mis on sinu enda taust ja kuidas jõudsid TLÜ-sse õppima?
Tulin 2019. aastal Tallinni Ülikooli digitaalse õppemängude kujundamist õppima. Enne seda olin inglise keele õpetaja nii Lõuna-Koreas kui ka Saudi Araabias. Tahtsin seal muuta õpetamist ja õppimist kõigi jaoks huvitavamaks ning sain aru, et mängimine on õige tee.

Mida ootad konkursilt?
Mulle meeldib alati võimalus arutada, kuidas kasutada mängupõhist õppimist maailma paremaks muutmiseks.