Üritus

Eesti filmihariduse 30. aastapäeva tähistamine Püha Jüri päeval

Pühapäeval, 29. mail kell 11-16.30 toimub Püha Jüri päeva konverents TLÜ Astra maja auditooriumis Maximum (A-002), kuhu on oodatud kõik filmivaldkonna huvilised.

filmikonverents

Konverentsi kandev mõiste on "tähendus". Sestap tuleb arutlemisele filmikeele salapärane olemus, mis aitab meil filmikunsti paremini mõista. "Kuna eestikeelse filmihariduse algusest möödub 30 aastat, suuname pilgud ka tulevikku ja kohtume noortega, kes Eestist omandatud tarkustega nüüd juba Inglismaa mainekas filmikoolis tuult tiibadesse saavad," sõnas filmikunsti tudeng ja konverentsi üks peakorraldaja Lennart Mathias Männik. Konverentsi lõpetab vestluspaneel teatri, kunsti ja kirjanduse lõimimisest filmikunstiga ning selle tähendusest ja olulisusest kultuuriloos.

Filme tehes on tegijad kas teadlikult või alateadlikult valinud enda jaoks suuna ja mõtte, mida filmikeele kaudu vaatajale öelda soovitakse. "On tõeline ime, kui saalis olija selle mõtte ära tabab ning veel suurem ime, kui vaataja seeläbi enda jaoks mõnele suuremale küsimusele vastuse või tähenduse leiab," ütles konverentsi peakorraldaja Margareth Villers. Just tähenduste otsimise käänuline teekond ongi see, mis on tänavuse konverentsi fookuses.

AJAKAVA:

11.00 - Avasõnad

11.15-12.45 Vestluspaneel: Juri Lotman 100 - filmi keelest ja meelest

12.45-13.05 kohvipaus

13.05-14.20 Vestluspaneel: Filmi tähendus teatris, kunstis ja kirjanduses

14.20-14.50 lõunapaus

14.50-16.30 Ettekanne/vestluspaneel: Info peagi tulekul!

16.30 Lõpp

Lisainfo Facebookis

Konverentsi saab jälgida ka veebis

Konverentsi korraldavad Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi filmikunsti eriala tudengid koostöös BFMi ja üliõpilasnõukoguga Meedium. Sündmuse õnnestumisele aitab kaasa Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.