Edulugu

Kristiina Vilipõld pälvis ERRSi aasta looja tunnustuse

1. detsembril tunnustas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) valdkonna parimaid tegijad. Aasta loojaks tituleeriti BFMi Koreograafia magistrantuuris õppiv Kristiina Vilipõld, kui "noor viljakas tantsulooja, kelle tantse on valitud loomekonkursside lõppvooru. Rahvatantsuansambli Savijalakesed juubelietenduses "Maa Igatsus" oli viis Kristiina loodud tantsu."

Savijalakeste tantsulavastus "Maa igatsus"
Savijalakeste tantsulavastus "Maa igatsus"

Mis tunne on olla eeskujuks, "kelle järgi joonduda, edendades sellega ühtlasi valdkonda" (nagu ERRSi juhatuse esimees Kalev Järvela tunnustatute kohta ütles)? Mis on järgmised sammud sel teel?

Kristiina vastab:

Ma sügavalt kahtlen, et mina nüüd kellelgi eeskujuks olen, aga kui vaja kellegi järgi joonduda, siis äkki mõttega: "et alati ikka proovida midagi teisiti teha, kasvõi väikest asja" ja nii asi edasi edenebki.  Ma väga unistaks, et kõik rahvatantsufriigid teeksid julgemalt oma asja, mis iganes see siis kellegi jaoks on. (kaasa arvatud mina!) 

Ja kõige tähtsam kõige selle asja juures on need inimesed, kes su ümber on. Üksi ei tee midagi siin ilmas. Kõik kes on valmis oma vaba aega heameelega ohverdama, et igasugu uusi asju proovida. Ja kõige selle juures nad veel usaldavad sind, wao! Aga jah, eelmisel kevadel tähistas Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel Savijalakesed (kõigest universumi ägedaim rahvatantsurühm!) 50. juubelit tantsulavastusega "Maa Igatsus", kus siis olid mõned ka minu tantsud, ju siis sealt nad ERRSini jõudsid.

Kristiinast pilt