Kui sinu eesmärk on luua tervislikke ja turvalisi lahendusi, tule Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžisse. 

270õpihimulist tudengit

5eestis ainulaadset õppekava

71%

kolledži vilistlastest töötab

omandatud eriala

 

Rakenduskõrgharidus

Omanda eriala või õpi midagi uut. Õpe täiskoormusel 3 aastat.

Vaata erialasid

Magistriõpe

Õpingud spetsialiseerunud teemal. Õpe täiskoormusel 2 aastat. 

Vaata erialasid 

Kõige tähtsam info vastuvõtu kohta

 • Bakalaureuseõppesse kandideerijatel peab olema kas gümnaasiumi või kutsekeskkooli lõputunnistus või sellele vastav kvalifikatsioon.
 • Vastuvõtulävend kõrghariduse I astmel on 65 punkti.
 • Vastuvõtueksamina nõutud riigieksami tulemus peab kandideerimiseks olema vähemalt 40 punkti, v.a eesti keele kui teise keele riigieksami tulemus, mis peab olema vähemalt 50 punkti. Kui vastuvõtt toimub 100% vastuvõtueksami põhjal, siis riigieksamite tulemusi ei vaadata.
 • Kandidaadid, kes ei ole sooritanud riigieksameid (1996. a ja enne seda keskkooli lõpetanud, kutsekoolis või välismaal keskhariduse omandanud isikud), saavad kõrghariduse esimese astme õppekavadele kandideerides vastuvõtupalli 100% ulatuses vastuvõtueksami tulemusest. Tingimus ei kehti 2020. ja 2021. aastal keskkooli lõpetanud üliõpilaskandidaadile, kes loobus riigieksamite sooritamisest.
 • Avalduse saab esitada kuni kahele konkursile. Vastuvõtueksamitele on oodatud ainult kandidaadid, kes on SAISis avalduse esitanud ning kelle avalduse staatus on "lubatud sisseastumiskatsetele". Lisainfot SAISi kohta leiab siit.
 • Eksamite kirjeldus, vorm ning ajakava pannakse ülikooli kodulehele hiljemalt 30 päeva enne avalduste esitamise algust.  
 • Tallinna Ülikooli on võimalik kandideerida ka eritingimustel, lisainfot leiab siit.
 • Eestikeelsetel õppekavadel õppimine on tasuta (v.a mõned tasulised osakoormusega kavad), kui tudeng täidab tasuta õppe nõudeid. Võõrkeelsete õppekavade semestritasu määrab ülikooli senat ja semestritasud on välja toodud eriala lehel.
 • Tallinna Ülikool võtab bakalaureuse- ja magistriõppesse avaliku konkursi korras vastu üks kord aastas (doktoriõppes ka sagedamini) infosüsteemi SAIS kaudu.
 • Eestikeelsele õppekavale kandideerimise tingimuseks on eesti keele oskus B1 tasemel (vt altpoolt, kuidas oma keeletaset tõendada). 
 • Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks peab olema inglise keele tase B2 (vt altpoolt, kuidas oma keeletaset tõendada).

Leia oma eriala

Kas soovid leida eriala, mis teeb Sind õnnelikuks? Tahad teada, millises valdkonnas oled tugev? Saa seda teada TLÜ digitaalse karjäärinõustajaga!                

Digitaalne karjäärinõustaja

Võta ühendust

Kui Sul on küsimusi sisseastumise kohta või soovid teada rohkem ülikoolis õppimisest,võta ühendust meie vastuvõtuspetsialistiga!

 

Tallinna Ülikooli vastuvõtt:

Telefon: 6409 135
E-post: vastuvott@tlu.ee

Küsi infot

Eve Reincke

Eve Reincke

Tervisejuhi eriala vilistlane, Ettevõtja/projektijuht

"Nähes tervisejuhi eriala tutvustavat voldikut, vaimustusin kohe, kui palju head kraami ühe õppekava alla koondatud on."
Janno Kriiska

Janno Kriiska

Rakendusinformaatika eriala vilistlane, On-site müügi ja teeninduse allüksuse juht, Telia Eesti AS

"Õpingutest Haapsalus on ennekõike meeles personaalsus, mis õppima asunud noorele IT huvilisele osaks sai. "