Baltisaksa kultuuripärandi mikrokraadid said 19 haritlast
16. juunil toimus Kolga mõisas mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand” esimese lennu pidulik lõpetamine.
Kolme ülikooli – Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia – ühiselt läbiviidav mikrokraadiprogramm „Baltisaksa kultuuripärand” tutvustas huvilistele baltisaksa kultuuri kui Eesti kultuuripärandi orgaanilist osa. Baltisaksa kultuuri mõju ulatub tänasesse päeva, hõlmates ajalugu, keelt, kirjandust, kunsti, arhitektuuri, toidukultuuri, maastikukujundust, mõtteviisi, ühiskonna ja elukorralduslikke küsimusi. Mikrokraadi ained andsid nii kultuuriajaloolisi teadmisi kui ka praktilisi oskusi baltisaksa kultuuripärandi tutvustamiseks ja korrastamiseks.
2022/2023. aasta mikrokraadiprogrammi koordinaatori, Tartu Ülikooli germanistika professori Reet Benderi sõnul oli puhas rõõm õpetada asjahuvilisi ja motiveeritud õppureid, kes olid algusest lõpuni täie innuga asja juures ja tahtsid üha enam teada saada.
Osalejad olid väga erinevatelt elu- ja erialadelt, erinevas vanuses – kuid neid kõiki ühendas soov baltisaksa kultuuri ja seeläbi iseennast tundma õppida. Õppeaasta jooksul kohtuti lisaks õppetööle erinevatel üritustel ja konverentsidel, näiteks Raikküla mõisas või Rakvere linnakodaniku muuseumis. Kujunes välja oma kogukondlik vaim, mis annab lootust, et kohtutakse veel edaspidigi. Õppeaasta jooksul tutvuti Lihula mõisa rajatava baltisaksa muuseumiga, külastati muuhulgas Tohisoo mõisa, Tallinna toomkirikut ja üht kunagist aadlipaleed Toompeal, kus praegu asub õiguskantsleri büroo.
Huvi Baltisaksa kultuuripärandi mikrokraadi vastu oli suur ning seetõttu otsustati mikrokraadiprogrammi huvilistele pakkuda ka 2023/2024. õppeaastal, mil programmi veab eest Tallinna Ülikool, koordinaator saksa kultuuriloo ja kirjanduse dotsent Maris Saagpakk.
Mikrokraadiprogrammi maht on 21 EAP, millest 15 EAP on kohustuslikud ained ning 6 EAP raames valib õppija endale meeldivaid praktilisi või keeleõppe aineid. Õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioon- või veebiõppena. Lisateave registreerumise kohta leiab mikrokraadiprogrammi kodulehelt www.baltisaksa.ee.
Mikrokraadiprogramm sobib kõikidele, kes huvituvad baltisaksa kultuurist ja selle pärandist tänapäeva ühiskonnas. Osalema on oodatud ajaloo- ja kultuurihuvilised inimesed erinevatelt elualadelt väljaspool akadeemilist uurijateringi, giidid, õpetajad, koduloo-uurijad, mõisa- ja arhitektuuripärandi huvilised, omavalitsuste spetsialistid ja kõik, kes oma töös või eraelus tegelevad ajaloolise väärtusega hoonete ning materjalidega.
Küsimuste korral saatke palun e-kiri aadressile tyhi-koolitus@tlu.ee.
Mikrokraadiprogrammi maht on 21 EAP, millest 15 EAP on kohustuslikud ained ning 6 EAP raames valib õppija endale meeldivaid praktilisi või keeleõppe aineid.