Humanitaarblogi

Esmakordne kultuurireis Pariisi: üliõpilastel oli suurepärane võimalus keelt praktiseerida olukordades, kus keel ise ei olnud primaarne

1.-5. aprill külastasid 17 prantsuse keelt õppivat üliõpilast koos neid juhendatavate õppejõudude Merilyn Meristo ja Aleksandra Ljalikovaga Pariisi. Erasmus+ praktika teemaks oli „Giidindus Pariisis“. Erakordseks teeb selle reisi asjaolu, et kunagi varem ei ole prantsuse keele eriala üliõpilased ühiselt Pariisis käinud. Traditsiooniliselt käiakse Itaalias ja Hispaanias, kuid Prantsusmaale mindi esmakordselt.

Kultuurireis Pariisi

Üliõpilased olid eelnevalt omavahel ära jaganud ülesanded, kes võtab reisisaatja rolli lennujaamast hotelli, kes tutvustab vaatamisväärsusi, kes selgitab transpordi kasutamist ja nii edasi. Seega algas giidipraktika Pariisi maandumise hetkest. „Meil tekkis üliõpilastega nii mõnus sünergia. Igal vaatamisväärsusel olid kindlaksmääratud tutvustajad, aga kõik, kes midagi teadsid juurde lisada, tegid seda. Kuna meil olid rühmas väga erineva keeletasemega osalejad, siis tegelikkuses ei häbenenud ka algajamad proovida prantsuse keeles tutvustada Henri IV või Clovisi,“ lisab Merilyn.

 giidipraktika Shakespeare and Company raamatupoe ees
 giidipraktika Shakespeare and Company raamatupoe ees

Kultuurireisi põhifookuses olid Seine’i saared, Ladina kvartal, Les Champs-Elysées, Saint Germain des Près ja natuke paremkallast. Piisavalt oli jäetud ka vaba aega, mille käigus said osalejad ise valida, kuhu minna. Lisaks sissevaatele Pariisi salajastesse nurkadesse, veedeti terve päev Paris-Est Créteil ülikoolis, kus toimus lastekirjanduse teemapäev. Sealsed tulevased algklassiõpetajad etendasid tuttavatest raamatutest sketše ning järgnenud väiksemates töötubades lahendati eri kirjandusteemalisi ülesandeid. Õppejõud olid meie üliõpilaste osaluseks väga hästi ettevalmistunud ja mõlemapoolne tagasiside toimunule oli vaid ülivõrdes. „Meie üliõpilastel oli suurepärane võimalus keelt praktiseerida olukordades, kus keel ise ei olnud primaarne, mis omakorda vähendas pinget,“ võttis kokku Aleksandra.

Pariisi ülikoolis
Pariisi ülikoolis

Idee algatajaks oli prantsuse keele aluste kursusel õppivad üliõpilased ja nende õppejõud Merilyn Meristo. Kui mineku soov oli kindel, siis kutsuti kaasa ka teisi prantsuse keele erialal õppivaid üliõpilasi. Lõpuks olidki rühmas üliõpilased igalt õppeaastalt, nii pea- kui kõrvalerialalt ja samuti neid, kes õppisid prantsuse keelt vabaainena. Selline mitmekülgne koosseis rikastas kõiki. „Rühmabroneering võimaldas soodsamat lennuhinda koos pagasiga, ka majutusel saime väga hea pakkumise suurepärasesse asukohta. Asjaajamist oli muidugi palju, ilma Maris Petersi abita ei oleks ma ilmselt sellega hakkama saanud. Tema abivalmidus ning teadmised ja kogemused olid asendamatud,“ ütleb Merilyn.

Reisi lõppedes kogemust kokkuvõttes nendivad nii Aleksandra kui ka Merilyn, et kõik laabus erakordselt sujuvalt, osalejad olid äärmiselt sõbralikud ja üksteist toetavad. „Kui vaid ilm oleks ka meie poolel olnud ja vähem vihma ning soojemat temperatuuri pakkunud... kuid isegi see ei seganud Pariisi nautimast.“