Humanitaarblogi

Meie tudengite näitus fosforiidisõjast

ELU projekti käigus lõid Tallinna Ülikooli tudengid pop-up näituse „Kuhu lähed, Virumaa? Fosforiit – sõber või vaenlane?“.

Näitus fosforiidisõjast

Alates 20. augustist kuni tuleva aasta kevadeni on Maarjamäe lossis püsinäituse „Minu vaba riik“ viimases ruumis avatud Tallinna Ülikooli üliõpilaste pop-up näitus „Kuhu lähed, Virumaa? Fosforiit – sõber või vaenlane?“.

Näitus tutvustab fosforiidisõda (1987) kui Eesti keskkonnaajaloo ühte kõige olulisemat verstaposti. Kui seni on fosforiidisõda esitatud peamiselt Tallinna ja Tartu vaatenurgast, siis sellel näitusel tuuakse uudsena kuuldavale ka seni alaesindatud virumaalaste hääl. Teiste seas saavad näituse külastajad vastused küsimustele, kui kaua on Eestis fosforiiti kaevandatud ning kuidas on sellest tulenevatesse keskkondlikesse ja sotsiaalsetesse probleemidesse läbi aja suhtutud. Pop-up näitus valmis Tallinna Ülikooli õppeaine ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) raames.

Projektis osalev ajaloo III kursuse tudeng Agnes Kaasik hindab projektis osalemist kõrgelt, kuna see on seniste õpingute jooksul olnud põhimõtteliselt ainuke praktiline osa tema õppetöös, kus seni õpitut päriselt rakendada sai.

Integreeritud loodusteaduste III kursuse tudengi Henri Olavi Suomalaineni sõnutsi andis projektis osalemine teadmise, mida tähendab ühe näituse valmimine. Ta möönis, et protsess esimeste mõtete paberile panemisest kuni reaalsete asjade muuseumiseinte vahele jõudmiseni on oluliselt keerukam ja ajanõudlikum, kui see asialgu tundus.

Vaata lähemalt