Humanitaarblogi

TÜHI-s jätkuvad poolakeelsed virtuaalloengud Poola muuseumide toetusel

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) Vene ja Ida-Euroopa uuringute suund on pandeemia ajal leidnud poolakeelsete loengute läbiviimseks mitmeid abistajaid Poolast.

Turismilaev Visla jõel

Poolteist aastat tagasi uue digireaalsusega põrkudes leidsime Facebookist reklaami, milles Rahvamuuseum (suurim muuseum Varssavis) pakkus poola keele õpetajatele tasuta erinevaid online-tunde.

Haarasime võimalusest ja esimesed interaktiivsed kohtumised õppemängudega – “Visla jõe reis” ja “Kuninga loss” – toimusid 2020. aasta novembris Zoomis.

Meie tudengitele meeldis väga, et mängidega sai avardada silmaringi ja kuulata elavat kaasaaegset poola keelt. Seega otsustasime selliste online-tundidega jätkata.

2020. aastal korraldasime virtuaalseid tunde koostöös Rahvusvaheline Kultuurikeskusega Krakovis, Poola Juudi Muuseumiga POLIN Varssavis, Soola Muuseumiga Velitškas, Linnamuuseumiga Gdanskis ning Tarnovski Gory muuseumi ja Josef Pilsudski Muuseumiga Sulejovkas. Kõik muuseumid pakkusid virutaaltunde TÜHI Vene ja Ida-Euroopa suunale tudengitele tasuta.

Käesoleval õppeaastal jätkuvad online-tunnid Poola muuseumide poolt korraldatuna juba tasuliselt. Kuid TÜHI tudengid saavad neist ikkagi osa võtta tasuta.

Mitte keegi meie uutest sõpradest pole meile meile ära öeldnud. Kõik hoiavad hoolikalt TÜHI tänukirju ja mäletavad, et Tallinna Ülikoolis on toredad üliõpilased, kes õpivad poola keelt.

Tänavu sügisel korraldati loengud koos Varssavi ja Krakovi muuseumidega, plaanis on need ka Sulejovka muuseumidega.

Tunnusfoto: turismilaev Visla jõel

Natalia Sindetskaja,